Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dożynki w Wieczfni Kościelnej cz.II


sliderRecital Haliny Frąckowiak, programy artystyczne w wykonaniu uczniów gminnych szkół, występy zespołów ludowych, pokazy tańca, gry, konkursy i zabawy prowadzone przez wodzirejów i instytucje, emocjonujące losowanie nagród w loterii fantowej, wyróżnienia dla rolników, a wreszcie występ dwóch zespołów Imperium i Everest grających muzykę disco polo, to popołudniowa część uroczystości dożynkowych w Wieczfni Kościelnej.


Po oficjalnej części Dożynek Diecezjalnych połączonych z XIII Dożynkami Gminnymi, których centralnym punktem była celebrowana przez J.E biskupa Piotra Liberę msza św. dziękczynna, kontynuacją uroczystości była część o charakterze rozrywkowym i biesiadnym. Na ustawionej na placu szkolnym scenie od wczesnego popołudnia trwały występy artystyczne, konkursy , gry i zabawy.

Gwiazdą popołudnia była Halina Frąckowiak. Zaśpiewała dla publiczności swoje największe i popularne przeboje, wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście „Panny pszenicznej”. Artystka szybko nawiązała kontakt ze słuchaczami, schodząc ze sceny rozmawiając i śpiewając pomiędzy publicznością. Wiele emocji wzbudziło losowanie nagród w prowadzonej przez całe popołudnie loterii fantowej. Były różne gry i konkursy na wesoło, jak choćby strzelania z bata, ale również i na poważnie –  jak ten o bezpieczeństwie pracy w gospodarstwie, przeprowadzony przez mławski oddział KRUS.

Wieczorem do tańca zagrały zespoły disco polo Imperium i Everest. Oprócz występów na scenie  był cały szereg innych atrakcji. Przybyłych na dożynki sołectwa częstowały przygotowanymi specjałami w udekorowanych świątecznie namiotach. Była wystawa maszyn rolniczych i płodów rolnych, prezentacje firm, stoiska informacyjne instytucji, a dla najmłodszych wesołe miasteczko.

JK

« 1 z 8 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x