Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wnioski z debat społecznych w realizacji


dsc_0031Mławska policja, niezwłocznie po podsumowaniu IV Debaty Społecznej na terenie pow. mławskiego, przystąpiła do realizacji  wniosków, zgłoszonych przez mieszkańców . Działania te były możliwe m.in. dzięki współpracy z samorządem lokalnym.


Jeden z pierwszych wypracowanych wniosków, dotyczył  ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt,  na terenach przebiegających przez lasy. Wydział Ruchu Drogowego KPP w Mławie dokonał analizy zaistniałych zdarzeń z udziałem zwierząt leśnych. Wynika z niej, że od stycznia do lipca 2016 r. , na terenie pow. mławskiego, do zdarzeń z udziałem zwierząt leśnych doszło w 15 miejscowościach, w tym dwukrotnie na drodze krajowej nr 7, na terenie gm. Strzegowo. Miejsce to jest oznaczone znakiem A-18b „Dzikie zwierzęta”. Znaczna cześć dróg pow. mławskiego przebiega przez tereny leśne, nie można jednak wskazać szczególnie zagrożonych miejsc,  z uwagi na pojedyncze, odnotowane  zdarzenia. Miejsca te są dozorowane prze patrole WRD.

Aktywizacja zarządów osiedli na rzecz bezpieczeństwa – to kolejny wniosek, dotyczący poprawy bezpieczeństwa lokalnego. Od lutego do końca czerwca 2016 roku dzielnicowi przeprowadzili na terenie Mławy 35  spotkań z zarządami osiedli oraz przybyłymi na spotkania  mieszkańcami. Podczas spotkań dzielnicowi zachęcali m.in. do stosowania technicznych zabezpieczeń mienia, tj. domofony, monitoring wizyjny, ale przede wszystkim do aktywnego współdziałania z policją i informowania dzielnicowego o zaobserwowanych zagrożeniach.

Pozostałe wnioski z IV Debaty powiatowej, dotyczyły działań samorządu lokalnego. Odpowiedzi na nie udzielił Burmistrz Miasta Mława. Oto ich skrócone opracowanie:

– Ponowna szczegółowa analiza uchwał samorządowych pod kątem wydawanych koncesji na sprzedaż alkoholu, w odniesieniu do umiejscowienia punktów.

10 lutego 2015 roku Rada Miasta Mława podjęła uchwałę w sprawie liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych. Zawierających powyżej 4,5 % alkoholu (…) Posiadanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych wymaga szczególnej dbałości i ostrożności uprawnionego przedsiębiorcy (…), na przestrzeni kilku lat wstecz nie było przesłanek do cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.” ( fragment pisma Burmistrza Miasta Mława  z dnia 29.03.2016 r.)

Analiza rozwiązań infrastruktury drogowej w związku z oddaniem do ruchu wiaduktów kolejowych.

„ Miasto Mława opracowało i wdrożyło na drogach gminnych zmianę stałej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic Batorego i Batalionów Chłopskich w Mławie (…) jak również dostosowało i wdrożyło zmianę oznakowania na ul. Andersa, zgodnie z notatką służbową sporządzoną przez Policję. Pozostałe ulice gminne nie wymagają zmian oznakowania i opracowania nowych projektów organizacji ruchu. Oświetlenie wiaduktów i odwodnienie nawierzchni jest wykonywane w ramach inwestycji przez PKP i jest wystarczające”. ( fragment pisma Burmistrza Miasta Mława  z dnia 19.04.2016 r.)

– Przyspieszenie oddania do użytku wiaduktów na trenie gm. Stupsk

Chodzi o  nieprzekazane do użytku wiadukty w miejscowościach Wyszyny i Konopki. Obecny na spotkaniu z mieszkańcami w dniu 18 lutego 2016 roku Wójt gm. Stupsk pan Jacek Świderski, zobligował się do podjęcia działań w celu przyspieszenia oddania wiaduktów do użytku. Pomimo jednak starań samorządu, oba wiadukty  w ciągu pierwszego półrocza 2016 roku  nie zostały oddane do użytku. Na wiadukcie w Konopkach odbywa się jedynie ograniczony ruchu lokalny .

– Wzmożenie działań na rzecz ochrony środowiska. Zmodernizowanie stacji monitorującej zanieczyszczenie powietrza na terenie miasta oraz udostępnienie danych mieszkańcom.

„Stacja  monitoringu jakości powietrza w Mławie została ustawiona na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, przy ul. Ordona 14 przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie i spełnia obowiązujące normy wynikające z przepisów prawa w tym zakresie. Wykonywanie pomiarów zanieczyszczenia powietrza należy do kompetencji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony środowiska. Udostępnienie informacji o jakości powietrza, zestawienia wartości zanieczyszczeń i przekroczenia w tym zakresie SA publikowane i dostępne dla wszystkich zainteresowanych na stronie internetowej WIOŚ Warszawa: www.wios.warszawa.pl”  ( fragment pisma Burmistrza Miasta Mława  z dnia 19.04.2016 r.)

Dalsza rozbudowa monitoringu miejskiego o kolejne kamery

Urząd Miasta Mława dysponuje dokumentacją techniczną budowy kolejnych 7 punktów kamerowych – przy SP 7 na ul. Ordona, skrzyżowanie Lelewela i Żwirki, skrzyżowanie Lelewela i Kościuszki (przy budynku policji), skrzyżowanie Kościuszki i Morawskiej. Trwają też prace nad założeniami oraz analiza możliwości wprowadzenia centrów monitoringu na Wólce przed i za torami kolejowymi. W 2016 roku nie zaplanowano w budżecie Miasta Mława wykonania kolejnych punktów kamerowych. Aby ułatwić kontynuację rozbudowy Monitoringu Wizyjnego w każdej  przebudowywanej lub projektowanej ulicy lokalizowane SA kanały teletechniczne, umożliwiające przyszłościowe wprowadzenie światłowodu bez znacznej ingerencji w nawierzchnię.” ( fragment pisma Burmistrza Miasta Mława  z dnia 19.04.2016 r.)

źródło: asp. Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x