Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławianie ewangelizowali w Augustowie


ks-maksymilian-barwikowskiCzwórka mławskich ewangelizatorów poprowadziła już po raz kolejny rekolekcje pod nazwą Kurs Pawła. Tym razem kurs adresowany był do grupy 17 świeckich ewangelizatorów i trwał od 21 do 29 sierpnia br w parafii pw. Św. Rodziny.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Nazwa rekolekcji  nawiązuje do działalności ewangelizacyjnej św. Pawła z Tarsu dobrze znanego z kart Nowego Testamentu. Natomiast słowo „kurs” oznacza, że poza wymiarem duchowym, istotnym elementem przedsięwzięcia jest zdobycie wiedzy i  umiejętności  praktycznej w procesie przekazywania wiary. Celem  rekolekcji jest praktyczne przygotowanie katolików do różnych form głoszenia Dobrej Nowiny na wzór Jezusa Chrystusa, Apostołów oraz współczesnych głosicieli Ewangelii.  Opiekę kościelna sprawował  ks. Maksymilian Barwikowski z Diecezji Ełckiej.

W dniu 21 sierpnia rekolekcje Kurs Paweł rozpoczęły się od świadectwa wiary głoszonego przez Zbigniewa Kowalskiego na wszystkich mszach świętych w augustowskim kościele.  Na zakończenie rekolekcji w dniu 28 sierpnia w niedzielę po mszy św. uczestnicy Kursu Pawła, przeprowadzili  kilkugodzinną ewangelizację „od domu do domu”. W trakcie wizyty ewangelizatorów w domach augustowskich przekazywano kerygmę (gr. kerygma – głoszenie Ewangelii) nie tylko osobom niewierzącym, czy też wierzącym lecz nie praktykującym, ale również katolikom wierzącym, którzy nie angażują sie na rzecz wspólnoty Kościoła. Jednak nie wszyscy otwierali drzwi swych domów, a wśród tych co otworzyli nie wszyscy otwierali swe serca dla Chrystusa poprzez decyzję wiary i słowne uznawanie Jezusa jako Pana. Ci wszyscy, którzy to uczynili oraz ci co głosili otrzymywali obfite łaski Bożej radości, pokoju i miłości  wypływającej z aktu zawierzenia Bogu oraz modlitwy o dary Ducha Świętego.

W dniu ewangelizacji ks. Maksymilian głosił kerygmę na wszystkich mszach świętych. W trakcie kazania wierni mieli możliwość dokonania aktu zawierzenia Jezusowi. Takie kazania są absolutnym novum w Kościele Katolickim. Prawie wszyscy obecni na mszach czyli około 2.000 osób uroczyście uznało Jezusa za swego Pana i Zbawiciela (parafia liczy ponad 5 tys. wiernych). A jakie owoce osiągnęli ewangelizatorzy w czasie akcji „po domach”? W czasie 4 godzinnej akcji ewangelizacyjnej, jedna para ewangelizatorów zanotowała przeciętnie kilka udanych prób (ok. 5-7 zewangelizowanych osób na jedną parę). Innym pozytywnym rezultatem Kursu Pawła jest decyzja, zarówno wiernych jak i duszpasterzy, aby powstały nowe wspólnoty przyparafialne w par. Świętej Rodziny w Augustowie. Jednak największym choć niewymiernym efektem było i jest duchowe ożywienie parafii Św. Rodziny. Proboszcz parafii ks. Stanisław Wroński dziękował mławskim ewangelizatorom ze Wspólnoty WODA ŻYWA, wyrażając nadzieję na dalszą, tak owocną współpracę. Koordynatorem rekolekcji był Zbigniew Kowalski, a współprowadzącymi byli członkowie mławskiej Wspólnoty WODA ŻYWA z par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie: Katarzyna Miłobędzka, Anna Szymańska i Marek Długokęcki oraz mieszkaniec Augustowa z Oazy Rodzin – Mateusz Miklaszewski.

źródło: Wspólnota Woda Żywa Zbigniew Ignacy Kowalski

anna-szymanska-i-marek-dlugokecki-w-trakcie-prowadzenia-zajec

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x