Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Wpłynęło siedem wniosków. Który będzie najlepszy?


slider3Do 5 września mieszkańcy Mławy mogli proponować zadania do realizacji w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. W tym terminie wpłynęło siedem wniosków. To mniej niż ww roku ubiegłym. Obecnie trwa ich weryfikacja i analiza, jest to również czas na ich ewentualne uzupełnienie czy poprawienie. Lista tych, które spełniają wszystkie wymogi zostanie opublikowana 23 września.

Słoneczne ogrody Mława

Zgłoszone do drugiej edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego projekty dotyczą porządkowania przestrzeni miejskiej, tworzenia miejsc rekreacji, ale także inwestycji w infrastrukturę i wsparcia dla kultury. Poniżej pełna lista złożonych projektów:

  1. „Zdrowo-fizycznie Osiedle” – Outdoor fitness
  2. Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ulicy Dworcowej – „Komora”
  3. Budowa oświetlenia na ul. LOK, drodze dojazdowej do zalewu Ruda
  4. Budowa chodnika ze ścieżką bieżną przy Al. Marszałkowskiej
  5. Zagospodarowanie terenu miejskiego na zapleczu MDK w Mławie
  6. Wykonanie oświetlenia odcinka ul. Dworcowej ulicznymi lampami hybrydowymi
  7. Nasza orkiestra dęta

Obecnie wszystkie są weryfikowane. Lista projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu zostanie opublikowana 23 września. Głosowanie na projekty rozpocznie się 26 września i będzie trwało przez dwa tygodnia (do 7 października). Każdy z mieszkańców Mławy od 16 roku życia będzie mógł zagłosować tylko raz i tylko na jeden, wybrany projekt. Zwycięskie propozycje poznamy 12 października br.

Przypomnijmy, że w puli Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 roku jest 300 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na realizację projektu, który uzyska największe poparcie mieszkańców. Jeśli wartość tego projektu będzie niższa niż 300 tys. zł , w miarę możliwości będą realizowane kolejne, najwyżej oceniane projekty.

oprac. JK

źródło: UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

1500
jola

wiadomo ktory projekt wygra: oswietlenie ul. LOK. Deweloperka ma tu duzy wplyw na burmistrza

marek

A myślałem że to mieszkańcy decydują który projekt wygra a nie burmistrz. Chyba że o czymś niewiem?

Ktoś...

Marku, jesteś naiwny.
Prawie wszystkie takie głosowania są naciągane, a odpowiedni ludzie w odpowiednim czasie wypełniają ankiety zgodnie z poleceniem władz ratusza i tyle w temacie.

As

Nie ważne kto głosuje. Ważne kto liczy głosy cyt. J.Stalin

Prawak

Jaka Dworcowa, co Wy mówicie!
Nie wspieramy komunizacji ulic!
Komuniści – Dworcowa – jak mówi PiS!

ramzes

Kwota jest wręcz powalająca w mieście mającym ok 94 mln zł. Dla porównania w pobliskim mniejszym Działdowie dochody wynoszą niewiele ponad 30 mln zł a kwota przeznaczona na budżet obywatelski wynosi 500 tys zł. Jak dobrze pamiętam to w tym roku nasz budżet miał być wyższy no ale jak to bywa, obiecanki cacanki a ciemny naród i tak to kupi

miriam

Wpłynęło zaledwie 7 projektów, gdyby było 27, wtedy byłoby sensownie zwiększać pulę.

ramzes

Zanim zaczęto przyjmować wnioski to była już zapowiedziana pula. Trudno jest na samym początku przewidzieć ile będzie wniosków a skoro jest stosunkowo niska kwota to trudno oczekiwać nawału projektów. Wystarczy że dany projekt nieznacznie przekroczy budżet i zostanie automatycznie odrzucony ze względu na wymogi formalne.

dziadek

Kolo, JA dobrze pamiętam te imprezy w Parku, bo na nich się bawiłem, było naprawdę pięknie, i niech wreszcie mieszkańcy WÓLKI ożywią to miejsce, naprawdę warto.

Kolo

Z tego wszystkiego to podoba mi jeden naprawde spoleczny projekt. Skwer/park na dworcowej. Ile osób pamieta imprezy w tym parku?
Ile pamieta jak tam bylo pieknie