Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Ratusz czeka na propozycje projektów do programu rewitalizacji


sliderDo 9 września br. ratusz czeka na propozycje projektów, które miałyby znaleźć się w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Mława. Projekty muszą dotyczyć działań w podobszarach rewitalizacyjnych.

KSP Mława nabór

Zgodnie z podjętą przez Radę Miasta Mława uchwałą obszar rewitalizacji został podzielony na dwa podobszary, różniące się położeniem i charakterem. W pierwszym, na terenie osiedla Krajewo, głównym problemem jest starzejące się społeczeństwo, odpływ mieszkańców, niska aktywność społeczna, zanieczyszczone powietrze, brak infrastruktury technicznej i społecznej oraz duża odległość od innych siedlisk i usług. Wizja tego terenu za 10 lat to nowoczesna dzielnica, zamieszkała przez młode, energiczne i przedsiębiorcze osoby z rodzinami oraz strefa przyjazna mieszkańcom Mławy, pod względem aktywnego wypoczynku i rekreacji.

W drugim podobszarze, obejmującym fragmenty osiedli: Śródmieście, Kozielsk, Kościuszki, Zawkrze oraz osiedle Obrońców Mławy, zdiagnozowano niską aktywność społeczną, przestępczość, zagrożenie ubóstwem, uzależnienie od MOPS, starzejące się społeczeństwo, pustostany, zanieczyszczone powietrze. Propozycją rewitalizacji tego obszaru jest rozwinięcie drobnych usług, nowe kawiarnie, puby, deptaki oraz organizowanie projektów kulturalnych zachęcających każdą grupę społeczną do aktywności.

Proponowane do GPRMM projekty muszą być spójne z wizją dla podobszarów rewitalizacji.

Osoby, które mają pomysł i chciałby skonsultować go z zespołem ds. opracowania GPRMM zapraszamy do ratusza w godzinach jego urzędowania ( pok. nr 35). Pytania można przesyłać na adres: rewitalizacja@mlawa.pl. Poniżej zamieszczamy prezentację, która może  okazać się pomocna dla zainteresowanych.

źródło: UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz