Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ratusz czeka na propozycje projektów do programu rewitalizacji


sliderDo 9 września br. ratusz czeka na propozycje projektów, które miałyby znaleźć się w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Mława. Projekty muszą dotyczyć działań w podobszarach rewitalizacyjnych.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Zgodnie z podjętą przez Radę Miasta Mława uchwałą obszar rewitalizacji został podzielony na dwa podobszary, różniące się położeniem i charakterem. W pierwszym, na terenie osiedla Krajewo, głównym problemem jest starzejące się społeczeństwo, odpływ mieszkańców, niska aktywność społeczna, zanieczyszczone powietrze, brak infrastruktury technicznej i społecznej oraz duża odległość od innych siedlisk i usług. Wizja tego terenu za 10 lat to nowoczesna dzielnica, zamieszkała przez młode, energiczne i przedsiębiorcze osoby z rodzinami oraz strefa przyjazna mieszkańcom Mławy, pod względem aktywnego wypoczynku i rekreacji.

W drugim podobszarze, obejmującym fragmenty osiedli: Śródmieście, Kozielsk, Kościuszki, Zawkrze oraz osiedle Obrońców Mławy, zdiagnozowano niską aktywność społeczną, przestępczość, zagrożenie ubóstwem, uzależnienie od MOPS, starzejące się społeczeństwo, pustostany, zanieczyszczone powietrze. Propozycją rewitalizacji tego obszaru jest rozwinięcie drobnych usług, nowe kawiarnie, puby, deptaki oraz organizowanie projektów kulturalnych zachęcających każdą grupę społeczną do aktywności.

Proponowane do GPRMM projekty muszą być spójne z wizją dla podobszarów rewitalizacji.

Osoby, które mają pomysł i chciałby skonsultować go z zespołem ds. opracowania GPRMM zapraszamy do ratusza w godzinach jego urzędowania ( pok. nr 35). Pytania można przesyłać na adres: [email protected]. Poniżej zamieszczamy prezentację, która może  okazać się pomocna dla zainteresowanych.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x