Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Kampania „Odpowiedzialny kierowca” po raz piąty w Mławie


V edycja ODK„Bądź bezpieczny. Życie czeka” – to hasło ogólnopolskiej kampanii Odpowiedzialny kierowca, do której już po raz piąty przystąpiła mławska policja oraz Miejski  Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Akcja adresowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Realizatorem kampanii  na terenie Mławy jest Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Akcja rozpoczęła się 5 września i potrwa do końca marca 2017 roku. Odbiorcami kampanii są wszyscy uczestnicy ruchu drogowego –  dzieci, młodzież i dorośli. Podczas V edycji realizowanej na terenie Mławy,   wykorzystywane będą profesjonalne i atrakcyjnie przygotowane materiały edukacyjne, które w przystępny a nawet  humorystyczny sposób przekazują najważniejsze informacje, dotyczące przepisów ruchu drogowego. Dzieci odnajdą ciekawe kolorowanki, przedstawiające sytuacje drogowe, dorośli dowiedzą się, co grozi za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, brak odblasków po zmierzchu czy kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Autorzy ulotek w  prosty  sposób wyjaśniają  dlaczego warto stosować foteliki ochronne i pasy bezpieczeństwa oraz co o tym mówią przepisy ruchu drogowego.

Nad stroną merytoryczną wszystkich materiałów profilaktycznych czuwało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Materiały w formie książeczek, poradników i ulotek edukacyjnych trafią do uczniów mławskich szkół, podczas zajęć  profilaktycznych, prowadzonych przez policjantów prewencji  oraz wydziału  ruchu drogowego. Część materiałów przygotowano z myślą o młodych kierowcach. To do nich kierowane będą informacje, poświęcone odpowiedzialności i trzeźwości na drodze. Materiały edukacyjne będą również rozdawane kierowcom oraz ich najmłodszym  pasażerom podczas kontroli drogowej.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500