Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kampania „Odpowiedzialny kierowca” po raz piąty w Mławie


V edycja ODK„Bądź bezpieczny. Życie czeka” – to hasło ogólnopolskiej kampanii Odpowiedzialny kierowca, do której już po raz piąty przystąpiła mławska policja oraz Miejski  Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Akcja adresowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Realizatorem kampanii  na terenie Mławy jest Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Akcja rozpoczęła się 5 września i potrwa do końca marca 2017 roku. Odbiorcami kampanii są wszyscy uczestnicy ruchu drogowego –  dzieci, młodzież i dorośli. Podczas V edycji realizowanej na terenie Mławy,   wykorzystywane będą profesjonalne i atrakcyjnie przygotowane materiały edukacyjne, które w przystępny a nawet  humorystyczny sposób przekazują najważniejsze informacje, dotyczące przepisów ruchu drogowego. Dzieci odnajdą ciekawe kolorowanki, przedstawiające sytuacje drogowe, dorośli dowiedzą się, co grozi za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, brak odblasków po zmierzchu czy kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Autorzy ulotek w  prosty  sposób wyjaśniają  dlaczego warto stosować foteliki ochronne i pasy bezpieczeństwa oraz co o tym mówią przepisy ruchu drogowego.

Nad stroną merytoryczną wszystkich materiałów profilaktycznych czuwało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Materiały w formie książeczek, poradników i ulotek edukacyjnych trafią do uczniów mławskich szkół, podczas zajęć  profilaktycznych, prowadzonych przez policjantów prewencji  oraz wydziału  ruchu drogowego. Część materiałów przygotowano z myślą o młodych kierowcach. To do nich kierowane będą informacje, poświęcone odpowiedzialności i trzeźwości na drodze. Materiały edukacyjne będą również rozdawane kierowcom oraz ich najmłodszym  pasażerom podczas kontroli drogowej.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x