Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Kampania „Odpowiedzialny kierowca” po raz piąty w Mławie


V edycja ODK„Bądź bezpieczny. Życie czeka” – to hasło ogólnopolskiej kampanii Odpowiedzialny kierowca, do której już po raz piąty przystąpiła mławska policja oraz Miejski  Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Akcja adresowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

KSP Mława nabór

Realizatorem kampanii  na terenie Mławy jest Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Akcja rozpoczęła się 5 września i potrwa do końca marca 2017 roku. Odbiorcami kampanii są wszyscy uczestnicy ruchu drogowego –  dzieci, młodzież i dorośli. Podczas V edycji realizowanej na terenie Mławy,   wykorzystywane będą profesjonalne i atrakcyjnie przygotowane materiały edukacyjne, które w przystępny a nawet  humorystyczny sposób przekazują najważniejsze informacje, dotyczące przepisów ruchu drogowego. Dzieci odnajdą ciekawe kolorowanki, przedstawiające sytuacje drogowe, dorośli dowiedzą się, co grozi za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, brak odblasków po zmierzchu czy kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Autorzy ulotek w  prosty  sposób wyjaśniają  dlaczego warto stosować foteliki ochronne i pasy bezpieczeństwa oraz co o tym mówią przepisy ruchu drogowego.

Nad stroną merytoryczną wszystkich materiałów profilaktycznych czuwało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Materiały w formie książeczek, poradników i ulotek edukacyjnych trafią do uczniów mławskich szkół, podczas zajęć  profilaktycznych, prowadzonych przez policjantów prewencji  oraz wydziału  ruchu drogowego. Część materiałów przygotowano z myślą o młodych kierowcach. To do nich kierowane będą informacje, poświęcone odpowiedzialności i trzeźwości na drodze. Materiały edukacyjne będą również rozdawane kierowcom oraz ich najmłodszym  pasażerom podczas kontroli drogowej.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz