Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dożynki w parafii Wyszyny Kościelne


sliderW pierwszą niedzielę września w parafii pw. MB Różańcowej w Wyszynach Kościelnych lokalna społeczność dziękowała za plony zebrane w tym roku z pól. Centralną uroczystością z tej okazji była msza św. odprawiona przez proboszcza ks. Stanisława Gąsiorowskiego w koncelebrze z o. Antonim Osowskim misjonarzem z Kamerunu.


– Zdajemy sobie sprawę jak ciężka jest wasza praca. Wszyscy z niej korzystamy spożywając chleb codzienny i dlatego chcemy się włączyć w wasze dziękczynienie podczas tej Eucharystii – mówił witając wyszyńskich rolników i gości, ksiądz proboszcz Stanisław Gąsiorowski. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt gminy Stupsk Jacek Świderski i dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynach Jacek Wiśniewski.

Misternie wykonane wieńce dożynkowe do kościoła przynieśli przedstawiciele miejscowości Zdroje, Wyszyny Kościelne, Dąbku, Trzcianki, Wiśniewa, Starej Otoczni i Nowej Otoczni.

– Moi drodzy gratuluję wam wysiłku i pracy, ale jeszcze bardziej tego, że chcecie tę ziemię uprawiać. Czegóż więcej nam trzeba, jest Bóg, jest Polska i dom ojczysty. Potrzebujemy bożego pokoju i spokoju u nas i w naszej ojczyźnie – na zakończenie mszy św. dziękował ks. proboszcz.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x