Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kwiaty pod Pomnikiem Piechura


slider1 września parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele Nadleśnictwa Dwukoły, związki kombatanckie, organizacje społeczne i polityczne, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej oraz młodzież szkolna ze szkół w Szydłowie złożyły hołd żołnierzom poległym w obronie Mławy w roku 1939.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Jako gospodarz terenu zebranych gości przywitał wójt gminy Wieczfnia Kościelna Jan Warecki. – W tym miejscu rozpoczął się atak na nasze miasto Mława. Tędy bowiem z Prus Wschodnich do Warszawy wiodła najkrótsza droga – przypomniał wójt Warecki.Wspominając poległych w obronie Mławy, wezwał do uczczenia ich pamięci minutą ciszy.

– To wymowne że obchodzimy te uroczystości tutaj.My wspominamy dzisiaj nawałę niemiecką, ale 17 września była również nawał sowiecka. I w ten sposób dwa największe, najokrutniejsze i najstraszliwsze totalitaryzmy w dziejach ludzkości podały sobie rękę i dokonały czwartego rozbioru Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – mówił po Pomnikiem Piechura Senator RP Jan Maria Jackowski.

– Bardzo proszę, żebyście wyciągnęli dobre wnioski z lekcji historii, żeby już nigdy więcej na tym terenie nie było wojen, abyście mogli dokonywać dobrych, trafnych wyborów. Jeżeli będziecie w jakimkolwiek zakątku na świecie, bądźcie dumni, że jesteście Polakami – apelowała do młodzieży Poseł na Sejm RP Anna Cicholska.

Modlitwę w intencji poległych w obronie Ojczyzny odmówił ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski.

Na zakończenie, zebrani złożyli biało – czerwone kwiaty pod Mauzoleum Obrońców Mławy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
As
As
4 lata temu

A gdzie to poczty sztandarowe mławskich szkół, których bronili żołnierze. Burmistrz nie zaprosił/ Tylko z Szydłowa przyjechali? Trochę wstyd …

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x