Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policja zapowiada weekendowe kontrole na drogach


predkoscPrzed nami pierwszy w roku szkolnym weekend, i tym razem policjanci zapowiadają wzmożone działania prewencyjno – kontrolne. W sobotę, od rana do późnego wieczora, na terenie całego kraju prowadzone będą działania „Prędkość”.  Mławska drogówka sprawdzać będzie także m.in. trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.


Tylko w ciągu trzech ostatnich dni, mławscy policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości ponad 380 kierujących. Coraz częściej także policja odbiera zgłoszenia od świadków, którzy zauważyli nietrzeźwego kierującego na drodze.

Przez całą najbliższą sobotę prowadzona będzie akcja „Prędkość”. Policjanci kontrolować będą przestrzeganie ograniczeń prędkości,  stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to sytuacje prowadzące bardzo często do tragicznych zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x