Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie protest na „siódemce” w Wiśniewie i Uniszkach Zawadzkich


To już pewne! Społeczny Komitet Protestacyjny organizuje 2 września br. akcję protestacyjną przeciw narastającej koncentracji ferm wielkopowierzchniowych. Protestujący mają cyklicznie przechodzić przez przejście dla pieszych w miejscowościach Wiśniewo i Uniszki Zawadzkie.


– Uzyskaliśmy już wszelkie pozwolenia od wójtów gmin Wiśniewo i Wieczfnia Kościelna. Współpracujemy z policją, aby protest odbył się w sposób bezpieczny i zgodny z prawem. Nasz głos muszą usłyszeć w Warszawie. Zapowiedziałem, że jeżeli ktoś z naprawdę decyzyjnych osób z władz centralnych przyjedzie z nami rozmawiać, odstąpimy od tej formy protestu – mówi Robert Maciej Jankowski organizator protestu.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Monia
Monia
7 lata temu

w jakich godz bedzie ten cały protest??

Anonimowo
Anonimowo
7 lata temu

Panie Jankowski na Pana cześć wypada powiedzieć. Jest Pan juz bohaterem. Postawić się tzw. Elitom to duma i zaszczyt.

normalny
normalny
7 lata temu

Brawo dla pomysłodawcy 😀 co im zrobicie blokadą drogi??? Lepiej było blokować paszarnie i wylęgarnie. Swoją drogą i tak nic nie zdziałacie

prawda
prawda
7 lata temu

Buta, pycha , arogancja kurnikakrzy nie zna granic. Przy krajowym centrum na stwardnienie rozsiane. Nieuleczalnie chorym ludziom chcą zgotowali kolejny los. Blokować całkowicie siódemka. Niech cała Polska wie co się dzieje w Mlawie i powiecie.

Kierowca
Kierowca
7 lata temu

Zap…..lac do Warszawy i tam protestowac a nie drogi blokowac.Jak zwykle kierowcy na tym ucierpia.Pomysleliscie ze niektorzy wracaja do swoich rodzin po kilku tygodniacz spedzonych w kabinie i przez wasze je…..ane protesty musza stac po kilka godzin ,kilka km od domu?Debilizm i tyle

Wojt
Wojt
7 lata temu
Reply to  Kierowca

Sam se zapierd..j do warszawy!a co warszawiacy maja wspolnego z farmami w mlawie??w d.u.p.i.e mamy farmy a tez musimy odebrac dzieci z przedszkola,szkoly,dojechac do domu itd!kr..etyn

Raksa
Raksa
7 lata temu

Panie Robercie, działania Pana w pełni popieram. Myślę, że jest to najlepszy sposób na to aby władze państwowe zajęły się tym tematem i wreszcie wydały takie przepisy, które pozwalałyby nam czyli lokalnemu społeczeństwu decydować o takich sprawach jak budowa kurników i spalarni śmieci w naszych miejscowościach.

///
///
7 lata temu

Opodatkować kurniki i problem zniknie. jak zaczną płacić podatki jak inni przedsiębiorcy a nie jak rolnicy

pat
pat
7 lata temu
Reply to  ///

i ZUS a nie KRUS

ktoś 2
ktoś 2
7 lata temu

Dziadek najpierw musi być szum żeby potem było szoł to logiczne, mam nadzieję ,że rozumiesz.

ktoś 2
ktoś 2
7 lata temu

Dziadek najpierw musi być szum a potem protest wszystko w swojej kolejności tak żeby jakaś logika była mam nadzieję , że rozumiesz 😉

karol
karol
7 lata temu

dziadek jak jesteś kurnikarz to odpuść sobie

dziadek
dziadek
7 lata temu
Reply to  karol

dla Twojej i innych, wiadomości – nie jestem ani kurnikarzem ani w żaden sposób nie jestem powiązany z kurnikami. jednak śmieszy mnie już ten szum. Skuteczny protest jest zdecydowany a nie bujanie się tak jak to ma teraz miejsce.

pat
pat
7 lata temu
Reply to  dziadek

sam zorganizuj skutecznie skuteczny protest

dziadek
dziadek
7 lata temu

To jeszcze nie było tego protestu? Tyle szumu o tak „wielkim” wydarzeniu a dopiero teraz protest szoł będzie..

karol
karol
7 lata temu

Panie Senatorze Jackowski co z ustawą ANYODOROWĄ
obiecał Pan na wiecu wyborczym
zostaw Pan TK i załatwiaj sprawy obiecane
czekam -czekamy

Ktoś...
Ktoś...
7 lata temu

W zasadzie to już najwyższy czas pokazać ŚWIATU, że POLSKA ma dość bycia składowiskiem śmieci i przemysłowej produkcji drobiu, i innych żywych stworzeń maltretowanych na przemysłowych fermach.
Taki protest jak na 7-ce to mały pikuś, potrzeba większego i szerszego wydźwięku, ale od czegoś trzeba zacząć.
Polska stała się wychodkiem Europy.

INC
INC
7 lata temu

Ja również gorąco zachęcam do protestu przeciwko kurnikom. Czas pokazać, że mamy tego dość.

DZIADEK
DZIADEK
7 lata temu

Zamiast popierać protest, to przestańcie jeść mięso z kurczakow, jeśli kurniki tak bardzo WAM przeszkadzają A PROBLEM FERM SAM ZNIKNIE.!!

ktoś
ktoś
7 lata temu
Reply to  DZIADEK

Nie takie to proste jak się wydaje, bo kurczaki są towarem eksportowym. Na zachodzie nie chcą ferm

ktoś 2
ktoś 2
7 lata temu
Reply to  ktoś

Dokładnie, nie wystarczy tylko nie jeść drobiowego mięsa i problem sam zniknie, ostatnio podpisane przez nasz kraj umowy handlowe z Chinami i otwarcie nowych rynków azjatyckich doprowadzi do większej eskalacji ferm na naszych terenach, zachód wie czym to ,,pachnie” i dlatego wolą żeby fermy stały u nas.

Robert Maciej Jankowski
Robert Maciej Jankowski
7 lata temu
Reply to  DZIADEK

Większość drobiu idzie na eksport, więc problem nie zniknie. RMJankowski

karol
karol
7 lata temu

Popieram protest, wystarczy tego smrodu

Krzysiek
Krzysiek
7 lata temu

Zapraszam do przyłączenia się do protestu, dziś ta sprawa dotyczy nas, w niedalekiej przyszłości problem chorób, nie przyjemnych zapachów , zmian klimatu itp. spowodowany rozszerzaniem się ferm kurnikarskich może dosięgnąć również was!!!

natalia
natalia
7 lata temu

Popieram protest. Dość!!!! Więcej Kurnikow nas zabije.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x