Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Będzie protest na „siódemce” w Wiśniewie i Uniszkach Zawadzkich


To już pewne! Społeczny Komitet Protestacyjny organizuje 2 września br. akcję protestacyjną przeciw narastającej koncentracji ferm wielkopowierzchniowych. Protestujący mają cyklicznie przechodzić przez przejście dla pieszych w miejscowościach Wiśniewo i Uniszki Zawadzkie.

Słoneczne ogrody Mława

– Uzyskaliśmy już wszelkie pozwolenia od wójtów gmin Wiśniewo i Wieczfnia Kościelna. Współpracujemy z policją, aby protest odbył się w sposób bezpieczny i zgodny z prawem. Nasz głos muszą usłyszeć w Warszawie. Zapowiedziałem, że jeżeli ktoś z naprawdę decyzyjnych osób z władz centralnych przyjedzie z nami rozmawiać, odstąpimy od tej formy protestu – mówi Robert Maciej Jankowski organizator protestu.

JK

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

25
KOMENTARZE

1500
Monia

w jakich godz bedzie ten cały protest??

Anonimowo

Panie Jankowski na Pana cześć wypada powiedzieć. Jest Pan juz bohaterem. Postawić się tzw. Elitom to duma i zaszczyt.

normalny

Brawo dla pomysłodawcy 😀 co im zrobicie blokadą drogi??? Lepiej było blokować paszarnie i wylęgarnie. Swoją drogą i tak nic nie zdziałacie

prawda

Buta, pycha , arogancja kurnikakrzy nie zna granic. Przy krajowym centrum na stwardnienie rozsiane. Nieuleczalnie chorym ludziom chcą zgotowali kolejny los. Blokować całkowicie siódemka. Niech cała Polska wie co się dzieje w Mlawie i powiecie.

Kierowca

Zap…..lac do Warszawy i tam protestowac a nie drogi blokowac.Jak zwykle kierowcy na tym ucierpia.Pomysleliscie ze niektorzy wracaja do swoich rodzin po kilku tygodniacz spedzonych w kabinie i przez wasze je…..ane protesty musza stac po kilka godzin ,kilka km od domu?Debilizm i tyle

Wojt

Sam se zapierd..j do warszawy!a co warszawiacy maja wspolnego z farmami w mlawie??w d.u.p.i.e mamy farmy a tez musimy odebrac dzieci z przedszkola,szkoly,dojechac do domu itd!kr..etyn

Raksa

Panie Robercie, działania Pana w pełni popieram. Myślę, że jest to najlepszy sposób na to aby władze państwowe zajęły się tym tematem i wreszcie wydały takie przepisy, które pozwalałyby nam czyli lokalnemu społeczeństwu decydować o takich sprawach jak budowa kurników i spalarni śmieci w naszych miejscowościach.

///

Opodatkować kurniki i problem zniknie. jak zaczną płacić podatki jak inni przedsiębiorcy a nie jak rolnicy

pat

i ZUS a nie KRUS

ktoś 2

Dziadek najpierw musi być szum żeby potem było szoł to logiczne, mam nadzieję ,że rozumiesz.

ktoś 2

Dziadek najpierw musi być szum a potem protest wszystko w swojej kolejności tak żeby jakaś logika była mam nadzieję , że rozumiesz 😉

karol

dziadek jak jesteś kurnikarz to odpuść sobie

dziadek

dla Twojej i innych, wiadomości – nie jestem ani kurnikarzem ani w żaden sposób nie jestem powiązany z kurnikami. jednak śmieszy mnie już ten szum. Skuteczny protest jest zdecydowany a nie bujanie się tak jak to ma teraz miejsce.

pat

sam zorganizuj skutecznie skuteczny protest

dziadek

To jeszcze nie było tego protestu? Tyle szumu o tak „wielkim” wydarzeniu a dopiero teraz protest szoł będzie..

karol

Panie Senatorze Jackowski co z ustawą ANYODOROWĄ
obiecał Pan na wiecu wyborczym
zostaw Pan TK i załatwiaj sprawy obiecane
czekam -czekamy

Ktoś...

W zasadzie to już najwyższy czas pokazać ŚWIATU, że POLSKA ma dość bycia składowiskiem śmieci i przemysłowej produkcji drobiu, i innych żywych stworzeń maltretowanych na przemysłowych fermach.
Taki protest jak na 7-ce to mały pikuś, potrzeba większego i szerszego wydźwięku, ale od czegoś trzeba zacząć.
Polska stała się wychodkiem Europy.

INC

Ja również gorąco zachęcam do protestu przeciwko kurnikom. Czas pokazać, że mamy tego dość.

DZIADEK

Zamiast popierać protest, to przestańcie jeść mięso z kurczakow, jeśli kurniki tak bardzo WAM przeszkadzają A PROBLEM FERM SAM ZNIKNIE.!!

ktoś

Nie takie to proste jak się wydaje, bo kurczaki są towarem eksportowym. Na zachodzie nie chcą ferm

ktoś 2

Dokładnie, nie wystarczy tylko nie jeść drobiowego mięsa i problem sam zniknie, ostatnio podpisane przez nasz kraj umowy handlowe z Chinami i otwarcie nowych rynków azjatyckich doprowadzi do większej eskalacji ferm na naszych terenach, zachód wie czym to ,,pachnie” i dlatego wolą żeby fermy stały u nas.

Robert Maciej Jankowski

Większość drobiu idzie na eksport, więc problem nie zniknie. RMJankowski

karol

Popieram protest, wystarczy tego smrodu

Krzysiek

Zapraszam do przyłączenia się do protestu, dziś ta sprawa dotyczy nas, w niedalekiej przyszłości problem chorób, nie przyjemnych zapachów , zmian klimatu itp. spowodowany rozszerzaniem się ferm kurnikarskich może dosięgnąć również was!!!

natalia

Popieram protest. Dość!!!! Więcej Kurnikow nas zabije.