Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wnioski do budżetu obywatelskiego składać można tylko do poniedziałku


image002Do poniedziałku, 5 września można składać wnioski – propozycje do realizacji w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wniosek projektowy może złożyć każdy mieszkaniec Mławy, którzy ukończył 16 lat. Środki przeznaczone na realizację projektów na rok budżetowy 2017 wynoszą 300.000 złotych. W przypadku projektów inwestycyjnych propozycje mogą dotyczyć infrastruktury, która należy do Miasta Mława.


 Wniosek zostanie sprawdzony i ewentualnie skonsultowany  w celu naniesienia niezbędnych poprawek. Aby ułatwić potencjalnym Wnioskodawcom konstrukcję kosztorysu, pracownicy Wydziału Rozwoju i inwestycji przygotowali przykładowe ceny niektórych zadań inwestycyjnych (plik w załączeniu).

 23 września na stronie www.mlawa.pl zostanie ogłoszona ostateczna lista propozycji projektów zakwalifikowanych do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Głosowanie rozpocznie się 26 września i potrwa dwa tygodnie – do 7 października.

Również 26 września zaprosimy Wnioskodawców na otwarte spotkanie, w trakcie którego autorzy omawiać będą swoje projekty zakwalifikowane do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego, a tym samym zachęcać do poparcia ich inicjatyw.

 Obliczenie wyniku to zsumowanie głosów oddanych na każdy z projektów. Za wybrane uzna się te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania przeznaczonej na budżet obywatelski puli. Zwycięskie projekty poznamy w terminie do 12 października.

 Swoje pomysły, lokalizację projektów, czy zakres przewidziany w kosztorysie można konsultować codziennie z pracownikami Urzędu w godzinach pracy – ogólne zasady z p. Agnieszką Puzio Dębską, tel. 236546433, tel. kom. 604417109, e-mail: [email protected], porady inwestycyjne z pracownikami wydziału inwestycji – p. Grażyną Walasek (e-mail: [email protected] oraz p. Dariuszem Nieznańskim (e-mail: [email protected]), tel. do wydziału – 236546442.

 Przypomnijmy, w bieżącym roku zrealizowany został projekt obywatelski – Plac zabaw na terenie MOSiR, który zdobył 407 głosów mieszkańców (na 1471) i pierwsze miejsce w rankingu projektów zgłoszonych do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego w I edycji w 2016 roku.

źródło: Agnieszka Puzio Dębska UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x