Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na bazarze w Konopkach stracił pieniądze i dokumenty


20151222_094032-1-658x350

Fot. ilustracyjne


Mławska policja prowadzi czynności w sprawie kradzieży kieszonkowej, do której doszło 27 sierpnia rano, na terenie bazaru w Konopkach. Mieszkaniec pow. ciechanowskiego stracił pieniądze i dokumenty.

Jak wynika z ustaleń, 75- letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, będąc na bazarze w Konopkach, schował portfel z zawartością pieniędzy oraz dokumentów do kieszeni koszuli. W pewnym momencie zorientował się, że portfel zniknął. O kradzieży powiadomił policję.

Policja ostrzega – bazary, targowiska, hale targowe, duże markety – to ulubione miejsca działania złodziei – kieszonkowców. Dlatego  warto zachować ostrożność. Zanim dojdzie do kradzieży złodziej obserwuje swoją potencjalną ofiarę, sprawdza jej czujność. Zatem gdy ktoś stoi bardzo blisko Ciebie, dotknie Cię lub się o Ciebie opiera oglądając towar, potrąci Twoją torebkę – uważaj i sprawdź co się dzieje. Trzymaj torbę z przodu. Pamiętaj by torba, w której masz portfel i dokumenty była zamknięta. Portfel i dokumenty trzymaj w wewnętrznej, zapinanej kieszeni.  NIGDY nie trzymaj w portfelu dokumentów razem z pieniędzmi. Włóż dokumenty do oddzielnej, zapinanej kieszeni torby lub wewnętrznej, zasuwanej kieszeni kurtki. Nigdy nie trzymaj portfela kieszeni spodni lub koszuli. Jeśli zostałeś okradziony – NATYCHMIAST powiadom policję. Zablokuj utracone karty bankomatowe.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x