Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kolejne sukcesy braci Różańskich


rozanski suszMichał Różański zanotował na swoim koncie kolejne zwycięstwo, wygrywając po zaciętym finiszu wyścig MTB Susz 2016 na dystansie Mega (50 km.). Z kolei Łukasz Różański wywalczył najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej w wyścigu Kurpie MTB – Dąbrówka na dystansie Maxi (37 km.) Natomiast w wyścigu Maratonu Rowerowego Lang Team w Krokowej Michał Różański uplasował się na 6 pozycji open, a Łukasz po przebiciu opony zmuszony był wycofać się z rywalizacji.


Jan Maria Jackowski
Reklama

W rozegranym 21 sierpnia wyścigu MTB Susz 2016 organizatorzy przygotowali dwa dystanse Mega (50 km) i Mini (25 km). Dodatkową atrakcją był dystans rodzinny (10 km), a także dziecięcym (100 – 500m), który cieszyły się dużym zainteresowaniem amatorów jazdy rekreacyjnej.

Bracia Różańscy wystartowali na dystansie Mega.Od początku  Michał jechał w trzyosobowej grupce, która walczyła o zwycięstwo aż do samej mety i na kresce, dosłownie o pół roweru, wygrał z Michałem Kostuchem oraz Jackiem Rogowskim. Łukasz Różański zmagania zakończył na  13 miejscu w kat. open i 4 w M2.

Z kolei w wyścigu Kurpie MTB – Dąbrówka do wyboru były trzy rozanski dabrowadystanse: Mini (8 km), Midi (20,5 km) oraz Maxi (37 km). Tym razem braci Różańskich reprezentował jedynie Łukasz, startując na dystansie Maxi. Uczestnicy pojechali w ponad trzydziestostopniowym upale, a trasa była wymagająca. Krótkie, strome podjazdy i zjazdy i tak w kółko. Jedynie jakieś 500 metrów asfaltu i trzy szutrowe odcinki, reszta to bardzo ciekawe, interwałowe single. Łukasz Różański do końca dystansu jechał w czołówce i wyścig udało się ukończyć na 10 miejscu w kategorii open, a w swojej kategorii wiekowej na miejscu pierwszym. Dystans Maxi wygrał Patryk Muśko z Grabówki, Midi Szymon Gryn z Prostek a dystans Mini Maciej Pietruszyn z Kobyłki.

Dobre wyniki udało się również uzyskać w Maratonie Rowerowym Lang Team w Krokowej, w którym pomimo nie sprzyjającej pogody startowało ponad osiemset osób.

Michał wystartował na dystansie Midi. Mimo problemów przez pierwszą godzinę wyścigu, gdzie nie mógł złapać rytmu i jechał dopiero na dziewiątej pozycji, ale w końcu sukcesywnie zaczął się przesuwać się do przodu. Dojechał do grupki goniącej czołową trójkę, która, jak się później okazało i tak była poza zasięgiem reszty zawodników. Ostatecznie po ponad dwóch godzinach jazdy zajął 6 miejsce open,w swojej kategorii wiekowej także był szósty. Łukasz wystartował na na dystansie mini, ze względu na wymuszona tygodniową przerwę w treningach. Z powodu defektu niestety nie udało mu się ukończyć wyścigu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x