Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Modlitwa za żołnierzy współczesnych i tych poległych w obronie Mławy


sliderMsza św. polowa w intencji żołnierzy Wojsk Lądowych oraz żołnierzy poległych w Bitwie pod Mławą odprawiona została przez Biskupa Polowego WP, gen. bryg. Józefa Guzdka przed Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich w piątek 26 sierpnia.Była ona częścią obchodów Święta Wojsk Lądowych zainaugurowanych tego dnia i połączonych z obchodami 77 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i Bitwy pod Mławą. W uroczystościach uczestniczyli kapelani wojskowi i cywilni a także księża z dekanatu mławskiego – koncelebrując wraz z Biskupem Polowym mszę św. Byli wojskowi, parlamentarzyści, władze samorządowe, harcerze, mieszkańcy Mławy i okolic.

Biskup Polowy WP Józef Guzdek w homilii podkreślił konieczność podejmowania ważnych decyzji – zarówno w życiu osobistym, ale i społecznym, narodowym – we właściwym czasie.

– Jesteśmy narodem odważnym i walecznym. Żołnierz polski walczył „Za wolność Waszą i Naszą” na wielu frontach wojennych całego świata. Heroizmu nigdy nam nie brakowało. Możemy być dumni z historii oręża wojska polskiego. Bo w 1939 roku było wielkie serce i odwaga, ale na wielu odcinkach było za późno – mówił do zgromadzonych pod Pomnikiem Piechura.

Pamięć o żołnierzach poległych w obronie Mławy przywołana została również podczas Apelu Poległych, zakończonego salwą honorową. Następnie goście wraz z Inspektorem Wojsk Lądowych  gen. broni dr. Leszkiem Surawskim, biskupem gen. bryg. Józefem Guzdkiem, lokalne władze samorządowe, harcerze oraz mieszkańcy zapalili u stóp Pomnika Piechura 864 znicze upamiętniające znanych z nazwiska żołnierzy poległych w Bitwie pod Mławą.

RK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
er
Gość
er

John, ale jakiej polityki? ja nie bronię polskiego rządu, ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi? Że niby PiS zakazał chodzenia do kościoła czy w inny sposób do tego zniechęcił? Nie rozumiem treści Twojego przekazu. MOzesz wyjaśnić?

Mlawiak
Gość
Mlawiak

A gdzie uczniowie szkół i sztandary szkół?

ktoś
Gość
ktoś

Na wakacjach, a gdzie niby mieli by być?

sok z żuka
Gość
sok z żuka

Na wakacjach?

john
Gość
john

Na mszy polowej było bardzo mało mieszkańców powiatu mławskiego.O czym to świadczy?.To wynik ostatniej polityki rządu polskiego.