Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławskie dzieci już skaczą o tyczce


slider-lekkoatletykaW dniach 12.08.-21.08.2016 r. 9-osobowa grupa młodzików i dzieci starszych przebywała na obozie tyczkarskim na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku-Oliwie. Podopieczni MAL wraz z tren. Adamem Symańskim i instr. Krzysztofem Koziatkiem pod okiem tren. Edwarda Szymczaka, szefa szkolenia MAL byli wprowadzani w arkana skoku o tyczce.


10-dniowe zgrupowanie zakończone zostało zawodami skoku o tyczce, w których zostały ustanowione oficjalne rekordy Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej. I tak, wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Natalia Zawadzka, która skoczyła 2.40 m., aczkolwiek bardzo blisko było, aby pokonała wysokość 2.50. Wśród chłopców najlepszym tego dnia okazał się 12-letni Mikołaj Łatka, który skoczył 2.30. Tren. Edward Szymczak był bardzo zadowolony z przeprowadzonego konkursu oraz wyników jakie uzyskali nasi podopieczni. Poza skokiem o tyczce w programie obozu odbywały się treningi sztafetowe, szybkościowe i skocznościowe.

Dużym urozmaiceniem było atrakcyjne zwiedzanie Trójmiasta: pięknej Gdańskiej Starówki,  słonecznego Sopockiego Molo i Gdyńskiego Portu. Dzieci widziały stojący okręt wojenny „Błyskawica”, oraz dwa słynne polskie żaglowce „Dar Pomorza” oraz „Dar Młodzieży”. Dodatkowo z ogromnym zainteresowaniem zwiedziły Gdyńskie  Morskie Akwarium i korzystały z uroków trójmiejskich plaż kąpiąc się w naszym Bałtyku.

Wyniki zawodów:

Dziewczęta:

I miejsce – Natalia Zawadzka (Gim.1) – 2.40 m.

II miejsce – Daria Podowska (Gim. Wysp.) – 2.20 m.

III miejsce – Gabriela Goschorska (SP 6) – 2.00 m.

IV miejsce – Maja Więckowska (Gim. Wysp.) – 2.00 m. (po zaliczeniu tej wysokości wycofała się ze względu na kontuzję mięśnia dwugłowego uda)

Chłopcy:

I miejsce – Mikołaj Łatka (SP 6) – 2.30 m.

II miejsce – Dawid Ostrowski (Gim1) – 2.20 m.

III miejsce – Jakub Bastkowski (Gim.1) – 2.10 m.

IV miejsce – Bartłomiej Olszewski (Gim.1) – 1,75 m.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Źródło: Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x