Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mława stolicą Wojsk Lądowych


007W naszym mieście widać coraz więcej żołnierzy w zielonych mundurach. Militarne pojazdy można spotkać częściej niż zwykle, a przez dwa dni – 26 i 27 sierpnia południowa pierzeja Starego Rynku (przed MDK) będzie zablokowana dla ruchu. W tę sprawę także „zamieszane” jest wojsko.Decyzja o zamknięciu dla ruchu centrum Mławy została skonsultowana z władzami miasta. Powodem jest Międzynarodowa Konferencja Naukowa, która będzie się odbywać w tym czasie w Mławie. Jej organizatorem jest Inspektor Wojsk Lądowych, a uczestnikami – przedstawiciele najwyższych dowództw Sił Zbrojnych RP oraz przedstawiciele armii sojuszniczych. Przepraszamy za utrudnienia i obiecujemy, że maksymalnie je ograniczymy – wyjaśnia Rzecznik Prasowy Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, mjr Zbigniew Tuszyński.

Konferencja naukowa organizowana przez Inspektora Wojsk Lądowych jest jednym z elementów programu obchodów święta jednostek mu podległych. W czwartek, 25 sierpnia gen. broni Leszek Surawski przyjechał do Mławy i osobiście uzgadnia z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim szczegóły dotyczące wspólnych obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Posłuchaj: mjr Zbigniew Tuszyński.mp3

Źródło: Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

Zapisz

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500