Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gminny Program Rewitalizacji Miasta Mława – kontynuacja działań


RsliderW środę 24 sierpnia br. w  sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie odbyło się kolejne spotkanie poświęcone pracy nad Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Mława.


Na wstępie Magdalena Cecelska – koordynatorka zespołu ds. opracowania GPRMM – omówiła główne założenia projektu przypominając, że  obszar Miasta Mława został podzielony na dwa podobszary.

Pierwszy obszar to osiedle Krajewo.  Na tym terenie zdiagnozowano następujące  problemy:  starzejące się społeczeństwo, odpływ mieszkańców, niską aktywność społeczną, zanieczyszczone powietrze (bliskość wysypiska śmieci), brak infrastruktury technicznej i społecznej oraz dużą odległość od innych siedlisk i usług. Wizja tego terenu za 10 lat to nowoczesna dzielnica, zamieszkała przez młode, energiczne i przedsiębiorcze osoby z rodzinami oraz strefa przyjazna mieszkańcom Mławy pod względem aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Drugi podobszar obejmuje część osiedli: Śródmieście, Kozielsk, Kościuszki, Zawkrze oraz osiedle Obrońców Mławy. Podstawowymi problemami jakie tutaj rozpoznano to: niska aktywność społeczna, przestępczość, zagrożenie ubóstwem, uzależnienie od MOPS, starzejące się społeczeństwo, pustostany, zanieczyszczone powietrze. Propozycją rewitalizacji tego obszaru jest rozwinięcie drobnych usług, nowe kawiarnie, puby, deptaki oraz organizowanie projektów kulturalnych zachęcających każdą grupę społeczną do aktywności.

Obecna na spotkaniu Dagmara Mliczyńska-Hajda specjalista od projektów GPRMM  opowiedziała obecnym o projektach rewitalizacyjnych, podała  przykłady ich realizacji. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe z podziałem na 2 grupy.  Zespół ds. opracowania GPRMM zaprosił mieszkańców na dwa spacery rewitalizacyjne: 1 października o godz. 11:00 przy oczku wodnym  na Krajewie spotkają się osoby zainteresowane rewitalizacją Krajewa i 8 października godz. 11:00 w parku przy fontannie spotkają się osoby zainteresowane  rewitalizacją podobszaru nr 2.

Podczas spotkania rozlosowano nagrody dla osób, które do dnia 31 lipca wypełniły i przekazały do Urzędu Miasta Mława ankiety dotyczące rewitalizacji.

No Images found.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x