Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policyjne kontrole w rejonach szkół


ooo3Jeszcze przed pierwszym, szkolnym dzwonkiem, mławscy policjanci przeprowadzili szczegółowy przegląd dróg w rejonach placówek oświatowych w Mławie i na terenie całego powiatu. Sprawdzane zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych. Policjanci ujawnili 27 uchybień.


Kontroli poddano drogi w okolicach zespołów placówek oświatowych, szkół podstawowych, gimnazjalnych,  przedszkoli oraz  szkół ponadgimnazjalnych. W sumie policjanci przeprowadzili 44 takie kontrole – 29 na terenach wiejskich oraz 15 w Mławie. Lustracja zakończyła się we wtorek, 23 sierpnia. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak widocznego  oznakowania poziomego oraz pionowego przejść dla pieszych, brak tablic ostrzegających T-27 (tzw. Agatka), brak bezpiecznych zatok postojowych dla autobusów, brak barierek ochronnych, odgradzających chodnik od jezdni przy wyjściu z terenu placówki.  W trosce o bezpieczeństwo policjanci skierowali między innymi wniosek o  utworzenie przejścia dla pieszych na ul. Przyrynek w Mławie, zainstalowanie barier ochronnych przy liceum w Strzegowie oraz przy szkole we Wróblewie. W sumie mławska policja skierowała 27 wniosków do zarządców dróg  o usunięcie wszelkich  nieprawidłowości, dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkół.

Na tym nie koniec kontroli, policjanci sprawdzać będą także, czy wskazane uchybienia zostały usunięte. Od 1 września, podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły”, wzmożone patrole policji pełnić będą służbę w okolicach szkół, sprawdzać będą także autobusy przewożące dzieci do szkoły.  Drogówka skontroluje także, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy używane są foteliki,  ewentualne odpowiednie siedziska oraz pasy bezpieczeństwa.  Policjanci odwiedzą także dzieci w szkole, aby nauczyć je bezpiecznego poruszania się po drodze. Szczególną uwagę policjanci poświęcą tym dzieciakom, które po raz pierwszy rozpoczną naukę.

Policjanci apelują także do rodziców i opiekunów dzieci – pamiętajmy, że prowadząc dziecko do szkoły uczymy je jednocześnie zachowania i poruszania się po drodze. Jeżeli przejdziemy przez jezdnię w niedozwolonym miejscu lub na czerwonym świetle, wejdziemy tuż przed nadjeżdżający pojazd, wymuszając nagłe hamowanie – dziecko z pewnością powtórzy nasz błąd.

ooo2drogi2 drogi1

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x