Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ile zarabiają pracownicy administracji rządowej w Mławie?


pieniadzeW Mławie swoją siedzibę ma kilka instytucji administracji rządowej. Ile zarabiają pracujący tam urzędnicy? W której instytucji płacą najlepiej? Dla przypomnienia, w poprzednich publikacjach 14 i 16 marca br. pisaliśmy ile zarabiają pracownicy w urzędach opłacanych przez samorządy.


Wśród urzędów państwowych zdecydowanie na pierwszym miejscu znajduje się Urząd Skarbowy, a tuż za nim Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W pozostałych instytucjach podawane przeciętne wynagrodzenia są wyraźnie niższe. Pamiętać trzeba, że podawane dane  są przeciętnymi,  więc może być taka sytuacja, że pan X lub pani Y pracująca w jakiejś „rządówce” zarabia znacznie ponad przeciętną podaną dla jej firmy. W obecnym systemie prawnym instytucje, (przynajmniej niektóre) bardzo niechętnie lub bardzo ogólnie udzielają informacji o wynagrodzeniach pracowników, pomimo tego że ich płace pochodzą ze środków publicznych. Jednak nawet te skąpe informacje pozwalają na wyciągnięcie pewnych wniosków. Wszystkie podawane w zestawieniach poniżej kwoty, są wartościami brutto według stanu na koniec roku 2015, w części danych na koniec lutego 2016.

Wysokość wynagrodzenia zasadniczego Naczelnika Urzędu Skarbowego (bez „trzynastki” i dodatków) to kwota 8308,61 zł. Przeciętne wynagrodzenie na stanowisku kierowniczym (w Mławie jest to 10 etatów) wynosi 7557,32 zł, pracowników merytorycznych (43 etaty) – 4134,23 zł, a zatrudnionych w obsłudze (4 etaty) – 2499,00 zł.

W ARiMR średnie wynagrodzenie kierownictwa Mławskiego Biura Powiatowego wraz z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym (4 etaty)  to kwota 5 570 zł.

Średnie wynagrodzenie pracowników merytorycznych Mławskiego BP wraz z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym (19 etatów) wynosi 3725 zł i analogicznie pracowników obsługi (2 etaty) – 3403 zł. PINB w Mławie nie ujawnił ile zarabia w tej instytucji jej szefowa. Wiemy jedynie, ze jest tam 5 etatów (w tym: 1 etat to Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, 3 etaty to pracownicy merytoryczni i 1 etat administracyjno – księgowy). Przeciętna wysokość wynagrodzenia wraz z „13” to kwota: 3.932 zł (z inspektorem powiatowym), natomiast bez powiatowego to kwota: 3.356 zł.

W mławskim Inspektoracie ZUS przeciętne wynagrodzenia wynoszą: na stanowiskach kierowniczych (7 etatów)  – 4.380,49 zł, pracownicy merytoryczni (55 etatów)  – 2.954,23 zł, a obsługa ( 5 etatów) zarabia przeciętnie 2.987,85 zł.

W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Mławie wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia wraz z „13” na stanowiskach kierowniczych (2 etaty) wynosi zł 5212,27zł, dla pracowników merytorycznych (8 etatów) to 2730,22 zł, a pracownicy obsługi (4 etaty) wynosi 2052,43 zł.

W Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przeciętne wynagrodzenie dyrektora to  6828 zł, na stanowiskach kierowniczych (3  etaty) – 2984,88 zł.

Personel wyższy (8 etatów) zarabia przeciętnie – 2325,21zł, personel średni (5 etatów) – 2209,05 zł, a administracja i obsługa (5,25 etatu)  – 2086,02 zł.

JK

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
sdfghjkl
sdfghjkl
4 lata temu

brutto czy netto

Asia
Asia
5 lata temu

Jestem pracownikiem sanepidu z bardzo długim stażem pracy, chyba te zarobki są z księżyca. Nie widziałam takich pieniędzy na oczy. Skąd te informacje?

czepialska
czepialska
5 lata temu

Jeżeli chodzi o ARiMR… to chyba moją pensję zsumowaliście z 2 miesięcy…..ale co się będę czepiać szczegółów…
Też się zastanawiam, od kiedy mam/miałam 4 kierowników???? ale,,,

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x