Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Protest na „siódemce” w Wiśniewie i Uniszkach Zawadzkich


slider3Społeczny Komitet Protestacyjny zapowiada na 2 września br. akcję protestacyjną przeciw narastającej koncentracji ferm wielkopowierzchniowych. Protestujący mają cyklicznie przechodzić przez przejście dla pieszych w miejscowościach Wiśniewo i Uniszki Zawadzkie.

W piśmie Komitetu sygnowanym przez Roberta Macieja Jankowskiego czytamy:

„Społeczny Komitet Protestacyjny, jako forum Stowarzyszeń i środowisk społecznych informuje, że w związku z narastającą koncentracją ferm wielkopowierzchniowych na terenie północnego Mazowsza, ale też i w innych miejscach naszego kraju, organizujemy akcję protestacyjną, mającą na celu zwrócenie uwagi, zarówno władzom samorządowym jak i władzom państwowym, na dotykający nas problem. Stale pogarszające się warunki środowiskowe w jakich żyjemy, utrata wartości naszych nieruchomości w okolicach tych ferm, jak również brak uregulowań prawnych i lekceważenie ze strony urzędników różnego szczebla zmusza nas do podjęcia radykalnych działań. Dlatego też 02.09.2016 roku od godz. 14.00 – 17.00 zorganizujemy pikietę w Wiśniewie i Uniszkach Zawadzkich, polegającą na cyklicznym przechodzeniu przez pasy przejść dla pieszych, co zapewne spowoduje utrudnienia w ruchu samochodów na tej ważnej trasie komunikacyjnej. Będziemy chcieli, aby protest był jak najmniej uciążliwy, więc blokowanie będzie trwało kilka minut i następnie będziemy przepuszczać zatrzymujące się samochody. Mamy nadzieję w końcu zainteresować tym niepokojącym zjawiskiem naszych reprezentantów w Parlamencie.”

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
z bliska
Gość
z bliska

wielcy to znaczy KTO?– taki fachowiec jak Bruzdziak powinien to sprawdzić, dla niego nie ma rzeczy niemożliwych, tylko naiwni mieszkancy mogą mowić że robi to z dobrego serca, dla miasta i jego mieszkańców. Kiedyś jeden z Trenerów Pilki Nożnej powiedział a te słowa być może sprawdzają się w tym przypadku cyt” KASA MISIU-KASA”

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Oj osobo z bliska chyba jednak zbyt mnie przeceniasz.Ja nie mam takich uprawnień i proszę się z tym zwrócić to CBA,prokuratury lub według własnego innych organów do tego powołanych.Muszę przyznać,że sugeruje Pan ciekawy wątek podjęcia działań. Rola 07 to nie dla mnie. Tylko nie wiem dlaczego tak przy okazji obraża Pan innych mieszkańców Mławy mogących mieć odmienne zdanie nazywając ich „naiwnymi mieszkańcami”. Proponuję wziąć sobie do serca własną uwagę pod artykułem z dnia 23.08.2016r. pt: Derby dla Korony o treści: „zacznijcie czytać teksty przed opublikowaniem w sieci”Pozdrawiam.

Z daleka
Gość
Z daleka

Należałoby zadać pytanie, czy zmiana przebiegu nowej trasy i silna opozycja przeciwko Bruździakowi, nie jest spowodowana, że w tych okolicach, gdzie ma przebiegać trasa, swoje ziemie posiadają wielcy tego miasta, dla których pieniądze ze sprzedaży działek zasilą konta bankowe.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bardzo ciekawi mnie protest Pana Bruździaka i jego współtowarzyszy przeciwko budowie nowej „siódemki” Niech Pan Panie Bruździak wytłumaczy powody, dla których Pan to robi, bo przecież nie „z dobrego serca dla miasta i jego mieszkańców”

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Od dłuższego czasu staram się wszem i wobec tłumaczyć,że nie jestem wielbłądem.Jak
bezskutecznie pomimo umieszczania wyjaśnień w zamieszczanych komentarzach,a więc proponuję zapoznanie się z nimi przed dalszym zamieszczaniem pytań sugerujących odpowiedź. To trochę chyba nie fair.

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Szanując zainteresowanie osoby żądającej anonimowo wytłumaczeń i odpowiedzi jestem gotów ich wyczerpująco udzielić ale w formule face to face gdyż anonimowo to jest nierealne nie znając adwersarza.A więc czekam na kontakt i rzeczową dyskusję,w której być może Pan się przekona do naszych racji i wstąpi do naszego stowarzyszenia gdyż jak to mówią kuklinianie W KUPIE SIŁA!

olek
Gość
olek

Brawo Panie Macieju. Jeszcze Pan jako nieliczny reprezentuje interes mieszkańców miasta i powiatu. Gdzie reszta? Stawiam na Pana. Jeżeli tylko będę mógł będę wspierał takiego typu inicjatywy.

kuklin
Gość
kuklin

Weźmy się w końcu!!! Niech będzie plan zagospodarowania Daleko od miejscowości A nie obok!!!!!!

kuklinianie
Gość
kuklinianie

w KUPIE siła!

xy
Gość
xy

kto ma pieniądz ten rządzi,a do smrodu trzeba będzie przywyknąć

obserwator
Gość
obserwator

Ciekawy jestem czy Pan Jankowski spożywa mięso z kurczaków czy tylko szczaw.

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.
Kto natomiast dba o własne zdrowie nie je kurczaków fermowych szprycowanych antybiotykami, tak samo jak i jajek z tychże ferm, które także doskonale zastępują antybiotyki

olka
Gość
olka

A jaki związek ma jedzenie mięsa z kurnikami. To kurniki muszą stać przy zabudowaniach pod oknami ludzi. Ogarnij się ….. niech budują ale z dala od ludzi …..

z bliska
Gość
z bliska

ROBERT MACIEJ JANKOWSKI+KRZYSZTOF BRUZDZIAK= SPOLECZNY KOMITET PROTETACYJNY JAKO FORUM STOWARZYSZEŃ. niezły duet, szukali się, aż się znalezli, i protestują a co kto im zabroni, a z pewnością w planach mają blokade RATUSZA I STAROSTWA bo miejscowa wladza nie chce ich słuchać.

Spider
Gość
Spider

Dość tego smrodu dookoła.