Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na placu budowy jest pusto i niebezpiecznie


sliderOkoliczni mieszkańcy wyrażają zaniepokojenie stanem, w jakim pozostawiony jest plac budowy przy ulicy ks. M. Czapli na Wólce. Od dwóch tygodni nikt z pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego w Mławie, które realizuje tę inwestycję nie pojawił się na placu budowy.


– Od 4 sierpnia nikt z pracowników się tu nie pojawił. Rozpoczęto prace i pozostawiono teren niezabezpieczony, a jest tu gruzowisko i doły. Dzieciaki są malutkie i latają, gdyby któryś tam wpadł, to kto będzie odpowiadał? Dzieciak, to dzieciak trudno jest tak upilnować, wystarczy na chwilę wzrok odwrócić. Jak można coś zaczynać i nie kończyć? Zamknęli parking pod blokiem, też jest kłopot zaparkować samochody. A w radio słyszymy, że trwają u nas intensywne prace – wyrażają swoje obawy mieszkańcy.

– Trwają prace przy budowie chodnika oraz parkingu w rejonie skrzyżowania ulic Ks. Mariana Czapli i Napoleońskiej. To realizacja zadania zapowiadanego przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego na wcześniejszych zebraniach z mieszkańcami. Nowe chodniki powstają na odcinku ul. Ks. Mariana Czapli między ulicami Graniczną a Napoleońską oraz na terenie działki u zbiegu ul. Ks. Mariana Czapli i Napoleońskiej. Trotuary mają usprawnić komunikację mieszkańców położonych tam budynków. Pracownicy MPDM (wykonawca robót) budują w tym miejscu także parking. Wspomniane prace mają zostać sfinalizowane do końca września – podaje urząd miasta na swojej stronie internetowej.

Okazuje się, że wykonawca przesunął pracowników przedsiębiorstwa do innych zadań.

– Rozpoczęliśmy realizację budowy parkingu przy ulicy ks. Czapli. W tym momencie zachodzi potrzeba przesunięcia pracowników do pilnych zadań związanych z przygotowaniami do Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą. Po ich zakończeniu podjęte będą dalsze prace przy budowie parkingu. Na zakończenie inwestycji mamy czas do końca września – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś...
Ktoś...
7 lata temu

Siła mediów – czyż wszystko musi być robione dopiero po interwencji mediów?
Świat całkowicie schodzi na psy.
Dobrze, że mamy dociekliwe media.

Anonimowo
Anonimowo
7 lata temu

dziś zaczęli gruzy wywozić

Anonimkowa
Anonimkowa
7 lata temu
Reply to  Anonimowo

Co Ty powiesz..

MES Modulon
MES Modulon
7 lata temu

Oto drodzy mieszkańcy, obraz bo Bitwie pod Mławą! Przerażający widok gruzowiska, chaosu i bezmyślności władz miasta. Lepiej, według nich, organizować bitwę niż naprawiać to, co wymaga uporządkowania i naprawy.

INC
INC
7 lata temu

W Mławie archeolodzy wykopali prastarą mumię egipską. Stoją na nią i debatują, skąd on się tu wzięła? Nagle mumia otwiera oczy i pyta- A Sławek to jeszcze rządzi miastem?

ramzes
ramzes
7 lata temu

Ktoś – wyluzuj.. mamy przecież czas 🙂 Jak ktoś się wpakuje gdzie nie trzeba to mu się mandat wlepi i będzie kasa na reklamy jaką to cudowną władzę mamy w Mławie 🙂 Trzeba myśleć przyszłościowo.. Turystom zwiedzającym miasto po „bitwie” można w sumie powiedzieć że to pozostałości po niemieckim bunkrze 😉

Ktoś...
Ktoś...
7 lata temu
Reply to  ramzes

🙂 masz rację.

Ktoś...
Ktoś...
7 lata temu

Oto Polska właśnie. „Mamy czas” – świetne podejście do tematu, a że zrobili burdel na placu, który nie tylko wygląda koszmarnie, ale jest również uciążliwy to już pana prezesa MPDM nie interesuje, a burmistrz przecież nie będzie interweniował, bo najważniejsza rzecz to bitwa pod Mławą i ważne, żeby tu nie dać plamy, a Wólka niech sobie czeka miesiąc i patrzy na bajzel.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x