Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na placu budowy jest pusto i niebezpiecznie


sliderOkoliczni mieszkańcy wyrażają zaniepokojenie stanem, w jakim pozostawiony jest plac budowy przy ulicy ks. M. Czapli na Wólce. Od dwóch tygodni nikt z pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego w Mławie, które realizuje tę inwestycję nie pojawił się na placu budowy.

– Od 4 sierpnia nikt z pracowników się tu nie pojawił. Rozpoczęto prace i pozostawiono teren niezabezpieczony, a jest tu gruzowisko i doły. Dzieciaki są malutkie i latają, gdyby któryś tam wpadł, to kto będzie odpowiadał? Dzieciak, to dzieciak trudno jest tak upilnować, wystarczy na chwilę wzrok odwrócić. Jak można coś zaczynać i nie kończyć? Zamknęli parking pod blokiem, też jest kłopot zaparkować samochody. A w radio słyszymy, że trwają u nas intensywne prace – wyrażają swoje obawy mieszkańcy.

– Trwają prace przy budowie chodnika oraz parkingu w rejonie skrzyżowania ulic Ks. Mariana Czapli i Napoleońskiej. To realizacja zadania zapowiadanego przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego na wcześniejszych zebraniach z mieszkańcami. Nowe chodniki powstają na odcinku ul. Ks. Mariana Czapli między ulicami Graniczną a Napoleońską oraz na terenie działki u zbiegu ul. Ks. Mariana Czapli i Napoleońskiej. Trotuary mają usprawnić komunikację mieszkańców położonych tam budynków. Pracownicy MPDM (wykonawca robót) budują w tym miejscu także parking. Wspomniane prace mają zostać sfinalizowane do końca września – podaje urząd miasta na swojej stronie internetowej.

Okazuje się, że wykonawca przesunął pracowników przedsiębiorstwa do innych zadań.

– Rozpoczęliśmy realizację budowy parkingu przy ulicy ks. Czapli. W tym momencie zachodzi potrzeba przesunięcia pracowników do pilnych zadań związanych z przygotowaniami do Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą. Po ich zakończeniu podjęte będą dalsze prace przy budowie parkingu. Na zakończenie inwestycji mamy czas do końca września – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

avatar
1500
Ktoś...
Gość
Ktoś...

Siła mediów – czyż wszystko musi być robione dopiero po interwencji mediów?
Świat całkowicie schodzi na psy.
Dobrze, że mamy dociekliwe media.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

dziś zaczęli gruzy wywozić

Anonimkowa
Gość
Anonimkowa

Co Ty powiesz..

MES Modulon
Gość
MES Modulon

Oto drodzy mieszkańcy, obraz bo Bitwie pod Mławą! Przerażający widok gruzowiska, chaosu i bezmyślności władz miasta. Lepiej, według nich, organizować bitwę niż naprawiać to, co wymaga uporządkowania i naprawy.

INC
Gość
INC

W Mławie archeolodzy wykopali prastarą mumię egipską. Stoją na nią i debatują, skąd on się tu wzięła? Nagle mumia otwiera oczy i pyta- A Sławek to jeszcze rządzi miastem?

ramzes
Gość
ramzes

Ktoś – wyluzuj.. mamy przecież czas 🙂 Jak ktoś się wpakuje gdzie nie trzeba to mu się mandat wlepi i będzie kasa na reklamy jaką to cudowną władzę mamy w Mławie 🙂 Trzeba myśleć przyszłościowo.. Turystom zwiedzającym miasto po „bitwie” można w sumie powiedzieć że to pozostałości po niemieckim bunkrze 😉

Ktoś...
Gość
Ktoś...

🙂 masz rację.

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Oto Polska właśnie. „Mamy czas” – świetne podejście do tematu, a że zrobili burdel na placu, który nie tylko wygląda koszmarnie, ale jest również uciążliwy to już pana prezesa MPDM nie interesuje, a burmistrz przecież nie będzie interweniował, bo najważniejsza rzecz to bitwa pod Mławą i ważne, żeby tu nie dać plamy, a Wólka niech sobie czeka miesiąc i patrzy na bajzel.