Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Półkolonie w Stupsku na półmetku


slider„Lokalnie też fajnie…” – wiedzą o tym dzieci z gminy Stupsk, które sierpniowy czas spędzą na półkoloniach w miejscu zamieszkania. Pomimo tego na brak atrakcji narzekać nie mogą.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od zajęć integracyjnych „Poznajmy się”. Wówczas uczniowie różnych szkół mieli okazję poznać się nawzajem, zaprzyjaźnić i zintegrować. Pozostałe zajęcia realizowano według ustalonego wcześniej harmonogramu, w którym znalazły się m.in. warsztaty teatralne, plastyczne i sportowe.

Program półkolonii jest bardzo napięty i urozmaicony. Każdego dnia, który spędzamy na miejscu odwiedzają nas goście specjalni. O trudzie swojej pracy opowiedzieli nam strażacy z OSP w Stupsku. Dzieci z bliska mogły zobaczyć wóz strażacki i jego wyposażenie.

Gościliśmy również ratownika medycznego pana Marcina Szarpaka, pod którego czujnym okiem przeszliśmy kurs pierwszej pomocy i panią dietetyk Małgorzatę Mizerską, która zapoznała małych słuchaczy z zasadami zdrowego żywienia.

Dwa dni spędziliśmy poza szkołą. W ramach wycieczek krajoznawczo-turystycznych zwiedziliśmy lotnisko w Przasnyszu i ZOO w Płocku. Dużo emocji i dobrej zabawy dostarczyły zajęcia na basenie. Podczas wycieczki do ZOO dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej i zdobyły podstawową wiedzę z zakresu żywej przyrody. Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na rozluźnienie i wszyscy mogli wyładować swoje emocje podczas zabawy w parku linowym.

Kolejny tydzień zapowiada się równie interesująco, więc wszyscy zbieramy siły. Relacja z przebiegu drugiej części półkolonii wkrótce.

Wypoczynek letni dla dzieci jest finansowany z pozyskanych środków zewnętrznych oraz środków własnych Gminy Stupsk. Ogółem z oferty skorzystało 44 dzieci z Gminy Stupsk w wieku od 6 do 13 lat. Półkolonie rozpoczęły się 08.08.2016r. i potrwają do 19.08.2016r.

źródło: SP w Stupsku

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gratki
gratki
4 lata temu

Super akcja!!! Gratulacje!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x