Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Lubimy podróżować autem na zakupy. Przywileje dla pieszych


9bd42766159db394656189a0cd06d3eeTrwają konsultacje społeczne Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Na uwagi i sugestie mieszkańców czekamy jeszcze do 22 sierpnia 2016 r. Tymczasem prezentujemy wyniki prowadzonych niedawno na terenie Mławy badań ankietowych.
Badanie wśród mieszkańców prowadziła warszawska firma Blue Ocean Business Consulting. Jak z nich wynika, 41,24% ankietowanych mieszkańców Mławy najchętniej podróżuje samochodem. Co ciekawe, najbardziej w tej grupie wyróżniają się mieszkańcy osiedla Książąt Mazowieckich, z których aż 62,81% jako sposób podróżowania wskazuje właśnie auto. Pieszo najchętniej poruszają się mieszkańcy osiedla Wólka (35,06%). Autobusu do przemieszczania się po mieście najczęściej używają mieszkańcy osiedla Obrońców Mławy (29,74%), zaś rowerem najczęściej podróżują mławianie z osiedla Kozielsk (15,75%).

Najczęściej wskazywanym celem podróży samochodem w granicach miasta są zakupy – wskazało je 41,79% ankietowanych. Interesujący jest fakt, że ten cel jako najważniejszy wskazało aż 58,80% respondentów z osiedla Śródmieście.  Do dojechania do pracy samochodu najczęściej używają mieszkańcy osiedla Młodych (38,11%).


Dostępność do komunikacji zbiorowej negatywnie ocenia tylko 14,34 proc. osób, natomiast 19,54% uważa, że jest ona zaledwie dostateczna. Warto zauważyć, że najbardziej są z niej zadowoleni mieszkańcy osiedli Przemysłowe i Śródmieście, spośród których odpowiednio 3,75% i 3,91% ankietowanych oceniło komunikację zbiorową negatywnie. Najbardziej niezadowoleni są ankietowani mieszkańcy osiedla Młodych – negatywną ocenę dostępności do komunikacji zbiorowej wystawiło aż 23,87%.

Odnośnie do postulatów zmian w komunikacji zbiorowej, najwięcej osób, bo aż 32,78%, uważa, że najbardziej potrzebne jest zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów. Nieznacznie mniejsza grupa – 30,39% – jest zdania, że najważniejsze jest umożliwienie przewozu rowerów. Jeśli zaś chodzi o oczekiwania mieszkańców w zakresie zmian w transporcie, to największe grupy anietowanych mławian oczekują poprawy infrastruktury rowerowej – 28,20% oraz zwiększenia przestrzeni dla ruchu pieszego – 28,17%. Co ciekawe aż 11,33% badanych mieszkańców chce wprowadzenia stacji roweru publicznego.

Jako grupę uczestników ruchu, która powinna być uprzywilejowana, aż 63,00% respondentów wskazało pieszych.

Na wszelkie Państwa sugestie odnośnie do Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej czekamy jeszcze do 22 sierpnia 2016 r. Uwagi można przekazywać pisemnie bezpośrednio w kancelarii Urzędu Miasta Mława lub przesłać na adres korespondencyjny: Urząd Miasta Mława, Stary Rynek 19, 06-500 Mława.

Można również przekazać swoje uwagi za pomocą poczty elektronicznej na adres [email protected] lub ustnie pracownikom Wydziału Rozwoju i Inwestycji (ul. Padlewskiego 13, 06-500 Mława).

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x