Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

IX Mławska Noc Poetów


sliderW sobotnie popołudnie 6 sierpnia Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej zaprosił mławian i gości na spotkanie z muzyką, poezją i malarstwem.


Od godziny 16 na scenie im. Tekli Bądarzewskiej-Baranowskiej w parku miejskim można było posłuchać poezji między innymi Mirki Szychowiak, Julii Szychowiak, Karola Samsela i Marcina Królikowskiego.

Rozstrzygnięty został III Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kamili Stabach. Jury pod przewodnictwem Mirki Szychowiak spośród złożonych prac wyłoniło laureatów.

I miejsce zajął Maciej Filipek z Dębicy, II miejsce ex aequo Janina Szołtysek z Mikołowa, Anna Maria Wierzchucka z Warszawy, III miejsce ex aequo Marzena Mariola Podkościelna z Olchowca k.Krasnegostawu, Krzysztof Mich z Warszawy.

Wyróżnienia otrzymali: Beata Kieras z Gdańska , Mariusz Cezary Kosmala z Legionowa, , Krzysztof Schodowski z Warszawy i Dawid Staszczyk z Warszawy.

Twórcą regionalnym został Krzysztof Martwicki z Płońska.

Ponadto jury zauważyło Elę Galoch z Turku, Renatę Mszycę z Krupskiego Młyna, Annę Piliszewską z Wieliczki, Katarzynę Woyciechowską z Laskowca, Beatę Ziółkowską z Ciecierzyc, Pawła Bilińskiego z Piaseczna, Karola Graczyka z Torunia, Tomasza Kowalczyka z Lublina, Sylwestra Pietrewicza z Olsztyna, Romana Rzucidło z Nysy i Patryka Zimnego z Gdańska.

Zwycięzcą konkursu jednego wiersza, tym razem został Robert Kania, a cztery równorzędne II nagrody otrzymali: Maciej Filipek, Krzysztof Martwicki, Dawid Staszczyk i Dorota Surdyk.

Organizatorzy zadbali też o to, aby wyróżnione i nagrodzone wiersze znalazły się w almanachu pokonkursowym, który  niebawem zostanie opublikowany.

Poezja przeplatana była koncertem Gabriela Fleszara, recitalem fortepianowym Michała Jerzego Tyczyńskiego oraz występem grupy Miasto Wewnętrzne ( dawna Parafraza) grający obecnie w składzie: Bartosz Pawłowski (wokal, bębny), Piotr Słowikowski (perkusja, gitara elektryczna), Jacek Mianowski (wokal, gitara elektryczna), Michał Kowalski (gitara basowa)

Poetycki nastrój wydarzenia podkreślał wystrój florystyczny sceny przygotowany przez Małgorzatę Zakrzewską. Pięknymi strojami zwracali na siebie uwagę rekonstruktorzy mławskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej.

Nocy poetów towarzyszyła wystawa prac malarskich „Piękno Ziemi Zawkrzeńskiej w oczach młodzieży” powstała na tegorocznym Integracyjnym Plenerze Malarskim w Podkrajewie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
INC
INC
7 lata temu

„Promilowej” Dyrektorki na tak ważnym wydarzeniu zabrakło? Nie mogę w to uwierzyć.

Mławianka
Mławianka
7 lata temu

Zastanawiałem się tylko kiedy jury przeczytało 30 złożonych tekstów (bez godeł, z nazwiskami) do konkursu jednego wiersza. Cały czas byli na scenie i widowni. Myślę, że z góry było wiadomo kto zostanie zwycięzcą.

Jarosław
Jarosław
7 lata temu
Reply to  Mławianka

Tekstów było 25, jury przeczytało w trakcie jednego z koncertów,i wcale nie było z góry wiadomo kto będzie zwycięzcą. Wygrał najlepszy – zdaniem jurorów – wiersz.

Mławianka
Mławianka
7 lata temu
Reply to  Jarosław

a co innego napiszesz? Nie masz innej opcji

dla gitarzystów!
dla gitarzystów!
7 lata temu

…a hasłem przewodnim imprezy stał się okrzyk: „Gitarzyści!!!”, powtarzany wielokrotnie, niczym mantra, przez lokalną miłośniczkę muzyki rockowej. Miłośniczkę upojoną mi.in. magią tej niezwykłej, feerycznej imprezy.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x