Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W ubiegłym tygodniu straż wyjeżdżała do pożarów i zalań


straz autoW ubiegłym tygodniu straż pożarna prowadziła działania ratownicze głownie gasząc  pożary oraz wypompowując wodę z posesji zalanych po obfitych opadach deszczu.


27.07.2016 roku o godzinie 12.50 przy ul. Dzierzgowskiej w Mławie miał miejsce pożar kombajnu zbożowego marki BIZON i zboża na pniu na powierzchni około 40 arów. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu dwóch prądów wody na palące się zboże oraz jeden prąd piany do komory silnika kombajnu do chwili całkowitego ugaszenia pożaru. Spaleniu uległa częściowo komora silnika kombajnu, zboże (pszenżyto) na powierzchni około 40 ar. Straty oszacowano na 20 tys. zł. Uratowano pozostałą część kombajnu zbożowego oraz około 10 ha zboża. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 95 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Akcja trwała 1 godzinę 1 minutę.

27.07.2016 roku o godzinie 15.16  w wyniku intensywnych opadów deszczu zalana została ulica oraz dwie piwnice w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych w Strzegowie przy ul. Słowackiego. Działania zastępu z OSP Strzegowo polegały na jednoczesnym wypompowaniu wody z obiektów przy pomocy pompy szlamowej oraz pompy pływającej. Akcja trwała 53 minuty.

27.07.2016 roku o godzinie 15.22 w wyniku intensywnych opadów deszczu zalana została ulica Sportowa w Strzegowie. Działania zastępu z OSP Strzegowo polegały na wypompowaniu wody z ulicy przy pomocy dwóch motopomp. Akcja trwała 3 godziny 25 minut.

27.07.2016 roku w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do licznych podtopień i zalań ulic, posesji i budynków. Zdarzenia takie odnotowano w Strzegowie przy   ul. 9 Maja (zalany garaż w budynku jednorodzinnym), Słowackiego (zalana piwnica w sklepie oraz przyległy plac, zalana posesja, zalana piwnica w domu jednorodzinnym),  Ciechanowskiej (zalany garaż w budynku jednorodzinnym),  Wyzwolenia (zalany plac magazynowy), Sportowej (zalana piwnica w budynku jednorodzinnym), Braci Grochowskich (zalany garaż przy budynku mieszkalnym). W usuwaniu skutków zdarzeń brały udział zastępy z OSP Strzegowo, Dąbrowa, Niedzbórz, Kowalewo, Stupsk.

 27.07.2016 roku o godzinie 15.35 w miejscowości Bońkowo Kościelne gmina Radzanów w wyniku silnych porywów wiatru przydrożne drzewo przewróciło się na drogę tarasując jeden  z pasów ruchu. Działania zastępu z OSP Szreńsk polegały na usunięciu drzewa z drogi przy pomocy pilarki spalinowej do drewna oraz siekiery. Akcja trwała 1 godzinę 3 minuty.

27.07.2016 roku o godzinie 16.42 w Strzegowie przy ul. Słowackiego w wyniku silnych porywów wiatru przydrożne przewróciło się drzewo tarasując wjazd na posesję. Działania zastępu z OSP Stupsk polegały na usunięciu drzewa przy pomocy pilarki spalinowej do drewna oraz siekiery. Akcja trwała 53 minuty.

 27.07.2016 roku o godzinie 19.28 w Strzegowie przy ul. Kredytowej doszło do pożaru sadz w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Strzegowo polegały na podaniu proszku gaśniczego z piaskiem do wnętrza komina aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pomieszczenia budynku. Akcja trwała 1 godzinę 10 minut.

27.07.2016 roku o godzinie 23.42 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Pepłowo gmina Wieczfnia Kościelna doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot 407. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazd znajdował się w rowie poza jezdnią i miał lekko uszkodzony przód. Z relacji świadków wynikało, że kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu wraz z policją terenu wokół pojazdu. Nie znaleziono osoby kierującej. Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 3 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała   48 minut.

 28.07.2016 roku o godzinie 07.29 w Mławie przy ul. Warszawskiej doszło do pożaru w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek z JRG PSP Mława  stwierdzono, że w jednym z mieszkań na poddaszu z podłogi drewnianej wydobywa się dym. Dokonano częściowej rozbiórki podłogi i nie stwierdzono oznak pożaru. Następnie sprawdzono mieszkanie na parterze. Wydobywający się dym był wynikiem rozszczelnienia przewodu kominowego.  Akcja trwała 26 minut.

 29.07.2016 roku o godzinie 16.02 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania ulicy Granicznej w Mławie.  Woda przedzierała się na sąsiadujące z ulicą posesje. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na oczyszczeniu dwóch kratek sieci burzowej. Akcja trwała 26 minut.

29.07.2016 roku o godzinie 17.57 w miejscowości Wyszyny Kościelne gmina Stupsk w wyniku silnych porywów wiatru konar drzewa znalazł się na jezdni blokując jeden pas drogi. Działania jednostki OSP Wyszyny polegały na usunięciu zagrożenia przy pomocy piły spalinowej do drewna. Akcja trwała 16 minut.

29.07.2016 roku o godzinie 19.36 w wyniku prawdopodobnie zwarcia doszło do pożaru przyłącza energetycznego do budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy ul. Floriańskiej w Radzanowie. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Radzanów i Gradzanowo Włościańskie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejscu obecna była karetka pogotowia, której personel udzielał pomocy medycznej jednej osobie będącej w szoku ( osoba ta nie została zabrana do szpitala). Dalsze działania polegały na dokładnym sprawdzeniu budynku na poddaszu i w miejscu gdzie doszło do spalenia przewodów. Po przybyciu pogotowia energetycznego jego pracownicy odłączyli napięcie od budynku. Spaleniu uległo przyłącze energetyczne na zewnątrz budynku. Straty oszacowano na 0, 5 tys. zł. Uratowano budynek mieszkalny. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 100 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 5 minut.

31.07.2016 roku o godzinie 07.57 w Mławie przy ul. Płockiej w wyniku prawdopodobnie podpalenia doszło do pożaru sterty opon na dzikim wysypisku śmieci. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody w natarciu do chwili całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 27 minut.

źródło:  bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x