Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Uważaj, włamania w biały dzień!


włam (3)W poniedziałek 1 sierpnia, w ciągu dnia, doszło do dwóch włamań na terenie mławskich osiedli. Sprawcy w obu przypadkach dostali się  do  mieszkań, wyłamując wkładkę zamka w drzwiach wejściowych. Policja ostrzega przed złodziejami. Najskuteczniejszą metodą na złodzieja jest zaufana sąsiedzka pomoc.


Do jednego z włamań doszło na osiedlu Sienkiewicza. Sprawcy weszli do bloku a następnie wyłamali wkładki zamków drzwi wejściowych do mieszkania. Ukradli biżuterię oraz zegarek na szkodę mieszkańca Mławy.

Drugiego włamania dokonano na ul. Radosnej w Mławie. Sprawcy działali w ten sam sposób. Weszli na klatkę schodową bloku  a następnie, pokonując zabezpieczenia drzwi, weszli do mieszkania. Ukradli przechowywane w domu pieniądze na szkodę mieszkanki Mławy.

Policja zabezpieczyła ślady, trwają czynności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja  ostrzega – zanim dojdzie do włamania, złodziej zbiera informację na temat planowanych wyjazdów właścicieli mieszkania, ich planu dnia, godzin pracy. Przygotowując się do wyjazdu, pamiętajmy zatem, by nie ułatwiać życia złodziejowi, chociażby poprzez wpisy na facebooku pt. „jedziemy na weekend”, „pozdrowienia z gór – dobrze się bawimy” itp. – nigdy nie wiemy kto zainteresuje się taką wiadomością. Nie ma stuprocentowego zabezpieczenia przed złodziejem, ale przyda się zwykła ostrożność i czujne oko zaufanego sąsiada. Naszą czujność powinno wzbudzić pojawienie się obcej osoby na korytarzu. Wystarczy wyjść i zapytać, – „kogo pan/ pani szuka? „, „Kto pana wpuścił do bloku?”  . Nasza reakcja i zainteresowanie skutecznie spłoszy złodzieja, który może właśnie w tej chwili prowadził rozpoznanie terenu.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x