Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Grupa Miedziana już rozpoczęła pielgrzymkę na Jasną Górę


sliderDla pielgrzymów z Mławy XXXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę dziś właśnie się już rozpoczęła. Tegorocznym jej hasłem jest „Miłosierni jak Ojciec”. Hasło to nawiązuje do trwającego w Kościele Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez Papieża Franciszka.


Około 80 mławskich pielgrzymów w grupie Miedzianej pod opieką ks. Piotra Smolińskiego rano po mszy św. w parafii Matki Bożej Królowej Polski wyruszyło w drogę.  Nasi pielgrzymi pomaszerują w ciągu trzech dni najpierw do Płocka.  Stamtąd właśnie 6 sierpnia, sprzed katedry płockiej na Wzgórzu Tumskim wyruszy pielgrzymka diecezjalna. Trasa pielgrzymki z Płocka została podzielona na 9 etapów (około 30 km dziennie). Pielgrzymka płocka dotrze na Jasną Górę 14 sierpnia w godzinach porannych. Pątnicy będą wędrowali w 11 grupach. Tradycyjnie już grupy z dekanatów oznaczone zostały następującymi kolorami: Biała (26 parafii – Ciechanów-Wsch. i Zach., Strzegowo), Biało – Czerwona (38 parafii – Płock-Wsch., Płock-Zach, Bodzanów, Bielsk), Błękitna (16 parafii – Nasielsk, Zakroczym), Brązowa (32 parafie – Rypin, Dobrzyń n/Drwęcą, Żuromin), Granatowa (33 parafie –  Płońsk, Raciąż, Wyszogród), Miedziana (14 parafii – Mława), Pomarańczowa (grupa salezjańska), Srebrna (18 parafii – Pułtusk, Serock), Zielona (27 parafii – Sierpc, Dobrzyń n/Wisłą, Tłuchowo), Złota (25 parafii – Przasnysz, Maków Maz., Dzierzgowo), Żółta (15 parafii – Gostynin, Gąbin).

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x