Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gmina Stupsk opracuje program rewitalizacji


sliderDnia 30.07.2016r. w sali OSP w Stupsku odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w ramach projektu „Przygotowanie programu rewitalizacji dla Gminy Stupsk na lata 2016-2020”.


Spotkanie miało na celu przedstawienie harmonogramu prac nad programem rewitalizacji oraz przybliżenie tematyki rewitalizacji, tak, aby słuchacze zrozumieli, czym jest rewitalizacja, obszar zdegradowany i obszar koncentracji negatywnych zjawisk.

Rewitalizacja jest procesem obejmującym przemiany przestrzenne,20160730_112158 gospodarcze i społeczne podejmowane na zdegradowanych obszarach miejskich lub wiejskich, bądź terenach poprzemysłowych, który służy poprawie jakości życia.

 Spotkanie miało charakter otwartej dyskusji dotyczącej poszczególnych obszarów życia społecznego i gospodarczego na terenie Gminy. Wykorzystano elementy warsztatu strategicznego, który posłużył do diagnozy problemów i potrzeb, wyłonieniu mocnych i słabych stron gminy Stupsk jak również wskazaniu szans i kierunków na dalszy jej rozwój. Istotnym punktem spotkania było sformułowanie zadań do realizacji, możliwie bliskich oczekiwaniom i potrzebom społeczności naszej Gminy, a w szczególności mieszkańcom obszaru zdegradowanego.

20160730_115831Mieszkańcy poszczególnych miejscowości mieli możliwość wypowiedzenia się na temat potrzeb lokalnej społeczności i zgłosić swoje propozycje do „Programu rewitalizacji dla Gminy Stupsk na lata 2016-2020”. Wszystkie uwagi i propozycje, które padły na spotkaniu zostaną przeanalizowane i uwzględnione w dalszej analizie.

 Kolejne spotkanie w ramach programu odbędzie się we wrześniu, wówczas zostanie przedstawiona robocza wersja „Programu rewitalizacji dla Gminy Stupsk na lata 2016-2020.”

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Stupsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x