Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ankiewicz i Dudkiewicz zwyciężają w premierze. Ruszył turniej na piasku


sliderW ostatnią niedzielę lipca zainaugurowano czternastą już edycję turnieju o puchar przewodniczącego rady gminy Stupsk w siatkówce plażowej. Do rywalizacji przystąpiło aż tuzin duetów. To sprawiło, że zmagania można uznać za największą wakacyjną imprezę siatkarską w powiecie mławskim.


Do tegorocznego Grand Prix zgłosiły się pary z różnych miejscowości. To wynik zmian w regulaminie – nowe zarządzenia dopuściły do gry zespoły mające w składzie jednego reprezentanta gminy Stupsk i „przyjezdnego” gracza.

To wpłynęło pozytywnie na przebieg rywalizacji. Poziom poszedł wyraźnie do góry, o czym przekonali się m.in. ubiegłoroczni zwycięzcy Mateusz Kowalczyk i Wojciech Skowroński. Na inaugurację musieli się zadowolić trzecim miejscem. Na piątym uplasowali się inni zdobywcy głównego trofeum z  poprzednich lat Łukasz i Piotr Karwaccy.

W finale zmierzyli się Damian Ankiewicz i Magnus Dudkiewicz oraz Adam Zadrożny i Mariusz Jurkiewicz. Pierwszy set okazał się zacięty, zakończył się walką na przewagi. Ostatecznie górą w nim byli Ankiewicz i Dudkiewicz. Wygrali 22:20, dzięki czemu na dobre uwierzyli w swoje umiejętności. Efekt był taki, że poszli za ciosem i także w drugiej partii okazali się lepsi (21:17).

Kolejna runda rozgrywek odbędzie się 7 sierpnia w Strzałkowie. Jej wyniki wyłonią ostatecznie  zespoły, które awansują do ścisłej finałowej ósemki .

Wyniki

 1. Damian Ankiewicz – Magnus Dudkiewicz – 10 pkt.
  2. Adam Zadrożny – Mariusz Jurkiewicz – 9 pkt
  3. Mateusz Kowalczyk – Wojtek Skowroński – 8 pkt.
  4. Mateusz Pętlicki – Damian Bierdnik – 7 pkt.
  5. Łukasz Karwacki – Piotr Karwacki – 5 pkt.
  6-7 Klimkowski Dawid – Głowacki Dawid – 3 pkt
  6-7. Anna Karwacka – Dawid Podlaski – 3 pkt
  8-9. Jakub Eremus – Michał Paturalski – 1 pkt.
  8-9. Krystian Zając- Mateusz Hut – 1 pkt.
  10-12. Łukasz Łukasik – Grzegorz Linke – 0 pkt.
  10-12. Mateusz Pietruś – Adam Grądzki – 0 pkt.
  10-12. Grzegorz Jaworski – Szymon Klimkowski 0-pkt.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x