Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok przeprasza Kamila Przybyszewskiego


DSC_0014Przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok napisał oświadczenie, w którym przeprosił Kamila Przybyszewskiego – przewodniczącego Zarządu Osiedla Nr 8 w Mławie. Ponieważ Leszek Ośliźlok nie był obecny na ostatniej sesji rady miasta, w jego imieniu pismo odczytał wiceprzewodniczący Krzysztof Wasiłowski. Za co musiał publicznie przepraszać przewodniczący Ośliźlok?


Otóż na XIX sesji rady miasta w dniu 28 czerwca 2016, w wolnych wnioskach zabrał głos Kamil Przybyszewski i w swojej wypowiedzi podziękował trzem radnym: Kacprzakowi, Polowi i Rakowskiemu za poparcie jego wniosku o wprowadzenie głosowania imiennego radnych miejskich.

Przewodniczący rady miasta podejmując w tej kwestii dyskusję z Kamilem Przybyszewskim, powołał się na materiały udostępnione przez samorząd Ciechanowa, gdzie identyczny wniosek w sprawie imiennego głosowania radnych złożyło we wrześniu 2015 r. Stowarzyszenie Nasze Śródmieście.

– To jest ewidentny plagiat. Ja nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, ale tu nie ma sobie co wyobrażać taka sytuacja zaistniała. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, żeby do wystąpień publicznych używać plagiatu. Nie zna pan podstawowych zapisów statutu, który pana obowiązuje, jako przewodniczącego. Bardzo pana proszę poważne traktowanie funkcji, którą pan wypełnia – mówił Leszek Ośliźlok.

Oburzony wygłoszonymi twierdzeniami Kamil Przybyszewski powołał się na rozmowę telefoniczną ze wspomnianym stowarzyszeniem, które wyraziło zgodę na użycie tego wniosku. Przewodniczący Ośliźlok nie wycofał się jednak z wygłoszonej publicznie oceny.

– Po sesji rozmawiałem telefonicznie z Leszkiem Ośliźlokiem. Zażądałem publicznych przeprosin, w przeciwnym razie miałem zamiar złożyć pozew sadowy o naruszenie dobrego wizerunku i dóbr osobistych – mówi Kamil Przybyszewski.

Ostatecznie przewodniczący rady miasta przeprosił przewodniczącego zarządu osiedla w cytowanym poniżej oświadczeniu.

„W związku z moją wypowiedzią na XIX sesji Rady Miasta Mława odnoszącą się do wniosku, jaki złożył pan Kamil Przybyszewski w sprawie zamieszczania imiennych wyników głosowania w protokołach z obrad sesji, w której stwierdziłem, że jest plagiatem pisma złożonego wcześniej przez Stowarzyszenie Nasze Śródmieście w Ciechanowie oświadczam, że na podstawie informacji, jaką uzyskałam od przedstawicielki tego stowarzyszenia wnioskodawca miał pozwolenie na użycie dosłowne tego tekstu we własnym wniosku. Wycofuję w związku z tym zarzut o plagiat a za poniesione ewentualnie przez pana Kamila Przybyszewskiego straty wizerunkowe przepraszam. Jednocześnie w dalszym ciągu zachęcam tak pana przewodniczącego zarządu osiedla nr 8 jak też wszystkich pozostałych przewodniczących i członków zarządów jednostek pomocniczych Rady Miasta Mława, jakim są osiedla do konstruktywnej współpracy dla dobra mieszkańców miasta Mława. Ze swej strony jak zawsze deklaruję otwartość, zrozumienie i chęć takiej współpracy.  Podpisał Przewodniczący Rady Miasta Mława Leszek Ośliźlok”. Powyższe oświadczenie znajduje się w aktach Rady Miasta.

JK

Plagiat (łac. plagium, kradzież) – pojęcie z zakresu prawa autorskiego oznaczające skopiowanie cudzego utworu (lub jego części) wraz z przypisaniem sobie prawa do autorstwa poprzez ukrycie pochodzenia splagiatowanego utworu. W języku potocznym plagiat to kradzież utworu lub pomysłu. Jest nazywany kradzieżą intelektualną. Z definicji jest umyślny – plagiator (osoba, która dopuściła się plagiatu) przypisuje sobie cudzą twórczość, świadomie zataja źródło istotnych zapożyczeń.

(Wikipedia)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
outsider
outsider
5 lata temu

Obaj do usunięcia, rom i ziom

wyborca
wyborca
5 lata temu

uwazam ze w tej sytuacji Oslizlok powinien ustapic ze stanowiska przewodniczacego RM Mlawa

...
...
5 lata temu

Faktycznie… przeprosił – żałosne.
Panie Ośliźlok, nie umiesz się pan zachować jak kulturalny człowiek? jak prawdziwy dżentelmen?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x