Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Syreny w godzinę „W”


ratuszW poniedziałek 1 sierpnia 2016 r. o godzinie 17.00, w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w Mławie zostaną włączone na 1 minutę syreny alarmowe.


Oddamy w ten sposób hołd bohaterskim żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego oraz poległym i zamordowanym podczas powstania mieszkańcom stolicy.

Na prośbę Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery syreny będą brzmiały przez minutę, wydając sygnał ciągły. – Dźwięk syren emitowany w rocznicę godziny „W” oraz zatrzymujący się w geście hołdu ludzie na ulicach polskich miast i wsi wpisują się na stałe w symbolikę obchodów rocznicowych Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju – wskazuje Zdzisław Sipiera.

KN / UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x