Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

W Mławie kwitnąco


kwiaty-mlawaKwietniki w Starym Rynku, w miejskim parku i innych miejscach Mławy cieszą oko bogactwem barw i kompozycji. Niedawno pracownicy spółki Agrosan robili kolejne nasadzenia. Wybór gatunków kwiatów oraz wzory, w jakie rośliny są układane, nie są kwestią przypadku.

KSP Mława nabór

Letnie nasadzenia kwiatów na terenie Mławy objęły ogółem powierzchnię 1985 m kw. W parku obsadzono nimi 1663 m kw., układając je we wzory zgodne z projektem rewaloryzacji miejskiego zieleńca. Nowe kwiaty pojawiły się też na zieleńcu przy ul. Stary Rynek (304 m kw.), na zieleńcu u zbiegu ul. Długiej i Spichrzowej (9 m kw.) oraz na poboczu ul. Żwirki (9 m kw.). Średnia gęstość nasadzeń wyniosła 25 sztuk na metr kw.

Letnie kwietniki zapełniono roślinami takich gatunków, jak: aksamitka wyniosła, begonia stale kwitnąca, dalia ogrodowa, gazania lśniąca, pokrzywka brazylijska, smagliczka nadmorska, szałwia błyszcząca, tytoń oskrzydlony, niecierpek nowogwinejski, niecierpek sułtański, paciorecznik, pelargonia bluszczolistna, begonia kaskadowa, begonia Dragon Wing i begonia bulwiasta.

Cieszy też, że przyjęły się posadzone jesienią 2015 r. w miejskim parku kasztanowce białe. Mławski zieleniec „wzbogacił się” wówczas o 74 drzewka tego gatunku. Rośliny są w dobrej kondycji.

Źródło i zdjęcia: KN/UM Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "W Mławie kwitnąco"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
maria
Gość

Kwiaty ją przepięknie, ale to dzięki drzewom! mamy w mieście jeszcze czym oddychać. Średniej wielkości drzewo produkuje w ciągu roku mniej więcej tyle tlenu, ile zużywa dorosły człowiek w ciągu dwóch lat..

...
Gość

Poprzednie kasztanowce też na początku były w dobrej kondycji

wpDiscuz