Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie kwitnąco


kwiaty-mlawaKwietniki w Starym Rynku, w miejskim parku i innych miejscach Mławy cieszą oko bogactwem barw i kompozycji. Niedawno pracownicy spółki Agrosan robili kolejne nasadzenia. Wybór gatunków kwiatów oraz wzory, w jakie rośliny są układane, nie są kwestią przypadku.


Letnie nasadzenia kwiatów na terenie Mławy objęły ogółem powierzchnię 1985 m kw. W parku obsadzono nimi 1663 m kw., układając je we wzory zgodne z projektem rewaloryzacji miejskiego zieleńca. Nowe kwiaty pojawiły się też na zieleńcu przy ul. Stary Rynek (304 m kw.), na zieleńcu u zbiegu ul. Długiej i Spichrzowej (9 m kw.) oraz na poboczu ul. Żwirki (9 m kw.). Średnia gęstość nasadzeń wyniosła 25 sztuk na metr kw.

Letnie kwietniki zapełniono roślinami takich gatunków, jak: aksamitka wyniosła, begonia stale kwitnąca, dalia ogrodowa, gazania lśniąca, pokrzywka brazylijska, smagliczka nadmorska, szałwia błyszcząca, tytoń oskrzydlony, niecierpek nowogwinejski, niecierpek sułtański, paciorecznik, pelargonia bluszczolistna, begonia kaskadowa, begonia Dragon Wing i begonia bulwiasta.

Cieszy też, że przyjęły się posadzone jesienią 2015 r. w miejskim parku kasztanowce białe. Mławski zieleniec „wzbogacił się” wówczas o 74 drzewka tego gatunku. Rośliny są w dobrej kondycji.

Źródło i zdjęcia: KN/UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
maria
maria
7 lata temu

Kwiaty ją przepięknie, ale to dzięki drzewom! mamy w mieście jeszcze czym oddychać. Średniej wielkości drzewo produkuje w ciągu roku mniej więcej tyle tlenu, ile zużywa dorosły człowiek w ciągu dwóch lat..

...
...
7 lata temu

Poprzednie kasztanowce też na początku były w dobrej kondycji

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x