Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport z działań straży miejskiej


straz-miejskaPodczas sesji 26 lipca br.  burmistrz Sławomir Kowalewski przedstawił działania straży miejskiej w okresie sprawozdawczym.


W tym okresie straż miejska przyjęła 126 zgłoszeń od mieszkańców.

Z centrum monitoringu  miejskiego przekazano łącznie do policji i straży miejskiej  29 zgłoszeń o popełnionych wykroczeniach.  Do 8 przypadków ujawnionych wykroczeń wysłano  patrole działające w terenie.

Wspólnie z policją  straż miejska przeprowadziła 2 służby patrolowe.

Między innymi 5 razy strażnicy miejscy zabezpieczali przebieg uroczystości. Przeprowadzili 3 interwencje wobec osób nietrzeźwych przebywających w miejscach publicznych .

40 razy nadzorowali osoby skierowane do wykonywania prac porządkowych na terenie naszego miasta.

W okresie sprawozdawczym  przekazano do schroniska bądź lecznicy dla zwierząt 17 bezpańskich psów i 7 kotów.

Przeprowadzono 27 kontroli porządkowych  na posesjach. Osoby, które uczestniczą w tych kontrolach sprawdzają posiadanie faktur na wywóz nieczystości płynnych ze zbiorników bezodpływowych (wywóz szamba). Jak podkreślił burmistrz, każdy taki zbiornik powinien być bezodpływowy, to znaczy szczelny. Na 100 litrów pobranej i udokumentowanej przez wodomierz wody powinno być 95 litrów ścieków.  Regulamin uchwalony przez Radę Miasta Mława nakłada na mieszkańców obowiązek posiadania dokumentu czyli faktury za wywóz   ścieków.

W okresie sprawozdawczym  strażnicy miejscy odnotowali 236 wykroczeń.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
7 lata temu

Zauważmy ze straż miejska nie karze wyżej postawionych mlawian tylko szarych ludzi

Ktoś
Ktoś
7 lata temu

Straż Miejska to ukryte bezrobocie. Za nasze pieniądze ci panowie mają łatwą i przyjemną pracę bez żadnej odpowiedzialności, no ale burmistrz w tej materii raczej nie jest oryginalny i tak postępowy jak w sprawie PPP, ciekawe czemu?

Adam
Adam
7 lata temu

Na pewnej jedno kierunkowej ulicy kierowca ciężarówki cofal na światłach awaryjnych zęby wjechać na plac bo inaczej nie dało rady i oczywiście nasza wspaniała straż miejska się tym zainteresowała kierowca dostał mandat poprostu coś śmiesznego skoro nie mają powazniejszej pracy to po co ich trzymać

aaa
aaa
7 lata temu

Sam byłem świadkiem jak spisywał człowiek który pił piwo na ławce dosłownie bezdomnego z workim puszek byli gotowi złamać wszelkie przepisy drogowe bo myśleli ze z tym workiem im ucieknie

...
...
7 lata temu

To się panowie strażnicy natyrali – rozwiązać tę komórkę i to jak najszybciej, toż oni generują tylko koszty i zajmuj.ą miejsce… łaźni miejskiej.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x