Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport z działań straży miejskiej


straz-miejskaPodczas sesji 26 lipca br.  burmistrz Sławomir Kowalewski przedstawił działania straży miejskiej w okresie sprawozdawczym.

W tym okresie straż miejska przyjęła 126 zgłoszeń od mieszkańców.

Z centrum monitoringu  miejskiego przekazano łącznie do policji i straży miejskiej  29 zgłoszeń o popełnionych wykroczeniach.  Do 8 przypadków ujawnionych wykroczeń wysłano  patrole działające w terenie.

Wspólnie z policją  straż miejska przeprowadziła 2 służby patrolowe.

Między innymi 5 razy strażnicy miejscy zabezpieczali przebieg uroczystości. Przeprowadzili 3 interwencje wobec osób nietrzeźwych przebywających w miejscach publicznych .

40 razy nadzorowali osoby skierowane do wykonywania prac porządkowych na terenie naszego miasta.

W okresie sprawozdawczym  przekazano do schroniska bądź lecznicy dla zwierząt 17 bezpańskich psów i 7 kotów.

Przeprowadzono 27 kontroli porządkowych  na posesjach. Osoby, które uczestniczą w tych kontrolach sprawdzają posiadanie faktur na wywóz nieczystości płynnych ze zbiorników bezodpływowych (wywóz szamba). Jak podkreślił burmistrz, każdy taki zbiornik powinien być bezodpływowy, to znaczy szczelny. Na 100 litrów pobranej i udokumentowanej przez wodomierz wody powinno być 95 litrów ścieków.  Regulamin uchwalony przez Radę Miasta Mława nakłada na mieszkańców obowiązek posiadania dokumentu czyli faktury za wywóz   ścieków.

W okresie sprawozdawczym  strażnicy miejscy odnotowali 236 wykroczeń.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Adam
Gość
Adam

Zauważmy ze straż miejska nie karze wyżej postawionych mlawian tylko szarych ludzi

Ktoś
Gość
Ktoś

Straż Miejska to ukryte bezrobocie. Za nasze pieniądze ci panowie mają łatwą i przyjemną pracę bez żadnej odpowiedzialności, no ale burmistrz w tej materii raczej nie jest oryginalny i tak postępowy jak w sprawie PPP, ciekawe czemu?

Adam
Gość
Adam

Na pewnej jedno kierunkowej ulicy kierowca ciężarówki cofal na światłach awaryjnych zęby wjechać na plac bo inaczej nie dało rady i oczywiście nasza wspaniała straż miejska się tym zainteresowała kierowca dostał mandat poprostu coś śmiesznego skoro nie mają powazniejszej pracy to po co ich trzymać

aaa
Gość
aaa

Sam byłem świadkiem jak spisywał człowiek który pił piwo na ławce dosłownie bezdomnego z workim puszek byli gotowi złamać wszelkie przepisy drogowe bo myśleli ze z tym workiem im ucieknie

...
Gość
...

To się panowie strażnicy natyrali – rozwiązać tę komórkę i to jak najszybciej, toż oni generują tylko koszty i zajmuj.ą miejsce… łaźni miejskiej.