Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O sprawach pracowniczych nigdy nie rozmawiam publicznie


policja kontrola– Nie może być tajemnicą ukrywaną, że pracownik miejskiego domu kultury, dyrektor została zatrzymana pod wpływem alkoholu. Chciałem zapytać  jaka jest świadomość pana burmistrza i jakie sankcje zamierza wyciągnąć – zapytał burmistrza Sławomira Kowalewskiego podczas sesji 26 lipca br. radny Henryk Kacprzak


– Rozmawiałem z panią dyrektor w tej sprawie. Postępowanie właściwych organów jest  prowadzone i dopóki nie będzie ostatecznej decyzji, ja nie będę podejmował żadnych decyzji i wyciągał konsekwencji. Mam takie oświadczenie złożone przez panią dyrektor i czekam, cierpliwie czekam. Łatwo kogoś skrzywdzić, skreślić. (…) Ja wychodzę z takiego założenia, że o sprawach pracowniczych nigdy nie rozmawiam publicznie. I tym razem wygłosiłem stosowne oświadczenie w tej sprawie. Czekam, co  właściwe służby, jakie działanie, jakie postępowanie, jaką decyzję podejmą w tej sprawie. Proszę państwa radnych, proszę mieszkańców  o cierpliwość. Jestem przekonany, że w przeciągu kilku tygodni dowiemy jaka jest sytuacja w tej sprawie – poinformował burmistrz, Sławomir Kowalewski.

Przypomnijmy: 17.07.2016 r., godz. 19:45, Mława, ul. Kopernika interweniujący patrol policji zatrzymał do kontroli kierującą samochodem marki Suzuki.  Katarzyna K. lat 44, zam. Mława, miała w organizmie ponad 0,60 promila alkoholu.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
7 lata temu

Podobno wczoraj została zawieszona …

...
...
7 lata temu

Co słychać u pani K?
Czy nadal jest dyrektorem MDK?
Czy sprawa już została wyciszona i zamieciona pod dywan?
Nie możemy przechodzić obojętnie w takich wypadkach, gdy ktoś wsiada za kółko pod wpływem alkoholu.

Janek z mlawy
Janek z mlawy
7 lata temu

Miałem dac swoje dziecko do MDK na zjecia od września. Chciałem żeby syn chodził do placówki kultury w mieście
Dzisiaj właśnie podjęliśmy decyzję ze nie będziemy syna puszczać na zajęcia. Bo patologie należy omijać z daleka. Dobrze że to wyszło teraz.

Ktoś
Ktoś
7 lata temu

Teraz pewnie odpowie za wszystko informator, który powiadomił policję, a w późniejszym czasie i media o wybryku pani K., czyli o tym że piła alkohol na imprezie w parku, a potem wsiadła do samochodu jako kierowca.

jola
jola
7 lata temu

nie 0,60 tylko 0,68 miala. A to jest roznica

wiola
wiola
7 lata temu
Reply to  jola

Czyli jaka? I tak nietrzeźwa i tak.

v
v
7 lata temu

wstyd

Wyborca
Wyborca
7 lata temu

Jednak sprawiedliwość zaczyna powracać. Dyrektor MDK pani Retkowska, została w opinii wielu osób zwolniona bezprawnie, za to, że komuś się nie podobała. Teraz jasno widać, że bez pani Retkowskiej poziom kultury w Mławie podupadł. Wierzę, że Pani Katarzyna K. zostanie zwolniona dyscyplinarnie!

ratusz
ratusz
7 lata temu

Jaki ten krzywousty naraz wstrzemięźliwy w wypowiedziach!. Jedna wielka obłuda. Jak daleko jeszcze Kowalewski się posunie.

...
...
7 lata temu

No cóż dyrektor dyrektorowi nierówny.
Sprawa poprzedniej dyrektorki (Retkowskiej) wyglądała zupełnie inaczej, ale pupilka Pana burmistrza, która swego czasu była jego doradcą i tyle obiecywała obejmując BEZ KONKURSU (czyli wbrew przepisom) swoje stanowisko (między innymi pozyskanie środków na remont kina i MDK) ma ciągle zielone światło mimo przestępstwu jakie popełniła (jazda pod wpływem alkoholu – ponad 0,6 promila)
UM – pani K. zapewne jest już na zwolnieniu L4. Dopóki sprawa nie nabrała rozgłosu wszyscy razem z nią i burmistrzem byli przekonani, że wszystko zatuszują i nikt się niczego nie dowie oficjalnie, a tu masz babo placek…

MEGA
MEGA
7 lata temu

O czym tu dyskutować. Stwierdzono, że pani była w stanie nietrzeźwości. Powinna ponieść karę, inaczej wszystkie apele do społeczeństwa na ten temat będą tylko pustym sloganem.

baboplacek
baboplacek
7 lata temu
Reply to  MEGA

Dokładnie, puste, nic nie wnoszące dyskusje. Czy aby niektórych paluszki nie bolą od stukania w klawiaturę? No cóż ludzie mają różne hobby.

UM
UM
7 lata temu

Paine Burmistrzu, zgoda ale do czasu wyjasnienia sprawy Pania Dyrektor nalezy odsunac do wykonywania zadan sluzbowych.

...
...
7 lata temu
Reply to  UM

Tu nie ma co wyjaśniać.
Wydmuchała promile i nie ma o czym dyskutować – jest winna i nie powinna już pracować w MDK (gdyby to była poprzedniczka już by została zwolniona)
Kobieta, dyrektor MDK – wstyd, żeby z takim wykształceniem i na takim stanowisku jeździć po pijaku, jakaż to kultura? o czym to świadczy? – o bezmyślności i całkowitym braku wyobraźni.
Super dyrektorów mamy w placówkach podległych burmistrzowi, oczywiście tych których sam wybierał (MDK, MOSiR), bo pozostali są ok, a ci bezradni jak i włodarz i na dodatek piękny
kwiatek pani K.

baboplacek
baboplacek
7 lata temu
Reply to  ...

„Wydmuchała promile i nie ma o czym dyskutować” – no dokładnie i na tym bym zakończył.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x