Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyznaczono obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji Miasta Mława


sesjaGminny Program Rewitalizacji Miasta Mława na lata 2016-2025 opracowuje powołany przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego zespół zadaniowy złożony z pracowników ratusza, którego przewodniczącą jest Magdalena Cecelska. Prace zespołu nadzoruje wybrana w drodze konkursu ekspert Dagmara Mliczyńska.


Prace nad programem rozpoczęła 17 maja br.  otwarta konferencja w sali Miejskiego Domu Kultury. Następnie w terminie od 24 czerwca 2016 r. do 23 lipca 2016 r. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Mława. Konsultacje były prowadzone w następujących formach:

1) zbieranie uwag w postaci papierowej drogą korespondencyjną na adres Urzędu Miasta Mława, Stary Rynek 19, 06-500 Mława oraz bezpośrednio w kancelarii Urzędu Miasta Mława, Stary Rynek 19, 06-500 Mława;

2) zbieranie uwag za pomocą poczty elektronicznej na adres rewitalizacja@mlawa.pl i formularzy zamieszczonych na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, na stronie internetowej Miasta Mława na podstronie poświęconej rewitalizacji:

3) otwartego spotkania z mieszkańcami i interesariuszami rewitalizacji i dyskusji w grupach
w dniu 27 czerwca 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie

4) ankiet, zbierania uwag ustnych.

Konieczne było wyznaczenie w drodze uchwały przez Radę Miasta Mława obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, o co wniósł burmistrz Sławomir Kowalewski, kierując do Rady Miasta Mława stosowny wniosek, do którego dołączony był poddany konsultacjom społecznym projekt uchwały Rady Miasta Mława wraz ze wskazaniem proponowanych granic tych obszarów na mapie oraz diagnoza potwierdzająca spełnienie przez obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji przesłanek ich wyznaczenia. Diagnoza została wykonana na podstawie przeprowadzonych szczegółowych badań i analiz.

Rada Miasta Mława na sesji w dniu 26 lipca br. jednogłośnie podjęła Uchwałę w sprawie wyznaczenia  obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji dla   Miasta Mława.

Wyznaczono:

– granice obszaru zdegradowanego – na które składają się następujące osiedla – Śródmieście, Kościuszki, Obrońców Mławy, Kozielsk, Zawkrze w części południowej miasta oraz Krajewo w części północnej. Wyznaczony obszar zdegradowany obejmuje 30% powierzchni miasta Mława i jest zamieszkiwany przez 38% ludności Mławy.

– granice obszaru rewitalizacji, obejmującego 8,81% powierzchni Miasta Mława i 29,7% ludności Mławy, na które składają się następujące tereny:

1. Część osiedla nr 1 Śródmieście: ulice 3 Maja, Bolesława Chrobrego, Gabriela Narutowicza numery 1, 1A, Grzebskiego numery parzyste 4-12, numery nieparzyste 1, 1A,1B, Jaroszyka, Misjonarska, Padlewskiego numery 4/6, 1, 1/1, 1/2, Pl. 3 Maja, Płocka numery parzyste do 56, numery nieparzyste do 41/1, Rondo Wolności, Sadowa, Spichrzowa, Stanisława Wyspiańskiego, Stary Rynek, Stefana Żeromskiego, Szewska, Warszawska numery parzyste do 34, numery nieparzyste do 29, Wigury, Władysława Stanisława Reymonta, Zduńska, Żwirki

2. Część osiedla nr 5 Kościuszki: ulice Braci Gierymskich, Cypriana Kamila Norwida, Henryka Pogorzelskiego, Joachima Lelewela, Juliusza Słowackiego, Ludwika waryńskiego, Stefana Grota Roweckiego, Szarych Szeregów, Tadeusza Kościuszki, Tadeusza Korzybskiego, Zuzanny Morawskiej, Zygmunta Krasińskiego;

3. Całe osiedle nr 8 Obrońców Mławy;

4. Część osiedla nr 10 Kozielsk: ulice 18 Stycznia, Browarna numery parzyste, Daleka numery nieparzyste do 5b, Gabriela Narutowicza numery parzyste od 2, numery nieparzyste od 3, Nowowiejska numery 1, 1A, 2, Handlowa, Jana Kochanowskiego, Pl. 1 Maja, Poświętna, Targowa;

5. Część osiedla nr 12 Krajewo: tereny zamieszkałe (wszystkie ulice) wraz z terenem przy zbiorniku wodnym;

6. Część osiedla nr 14 Zawkrze: ulica Henryka Sienkiewicza numery parzyste do 42, numery nieparzyste do 29, ulica Spółdzielcza.

W związku z tym, że proponowany obszar rewitalizacji nie ma w całości wspólnych granic i usytuowany jest w dwóch różnych częściach Miasta Mława, wyodrębniono w nim 2 podobszary rewitalizacji:

– podobszar rewitalizacji nr 1, położony w części północnej miasta,

– podobszar rewitalizacji nr 2, położony w części południowej miasta.

Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji jest niezbędne do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Mława.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x