Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Żuromin – uciekali przed policją przesiadając się za kierownicą, obydwaj z ponad 3 promilami


autoKierujący toyotą nie zatrzymał się do kontroli, a podczas pościgu zamieniał się miejscami z pasażerem, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek obydwaj kierujący mieli po ponad 3 promile alkoholu w organizmie.


Cała sytuacja miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Patrol ruchu drogowego otrzymał od dyżurnego zgłoszenie, że na terenie gminy Siemiątkowo porusza się pojazd marki Toyota Avensis koloru zielonego, którego kierujący prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Policjanci natychmiast pojechał na teren wskazanej gminy. Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli samochód odpowiadający zgłoszeniu. Podczas próby zatrzymania do kontroli kierujący ominął policjanta i odjechał w przeciwnym kierunku. Policjanci rozpoczęli pościg za toyotą. Podczas pościgu policjanci widzieli jak kierujący samochodem nie zwalniając zamienia się za kierownicą z pasażerem. Podczas dalszego pościgu kierujący toyotą stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uderzając w hydrant wodny, a następnie zatrzymał się w polu. Policjanci pobiegli do pojazdu aby wydobyć mężczyzn z pojazdu i udzielić im pomocy, ci jednak zamknęli się od środka. Policjanci po kilkakrotnym wezwaniu, aby mężczyźni otworzyli drzwi, a po braku reakcji ze strony osób przebywających w pojeździe jeden z policjantów wybił szybę od strony kierowcy. Funkcjonariusze wyciągnęli mężczyzn. Za kierownicą auta siedział 23-latek, mieszkaniec powiatu mławskiego. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W samochodzie przewoził właściciela toyoty 30-letniego żuromianina, który to wcześniej kierował tym pojazdem. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna też ma ponad 3 promile alkoholu.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. 23-latkowi sąd wymierzył karę grzywny w wysokości 10 tyś zł., 6 miesięcy pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz grzywnę za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Starszy z zatrzymanych natomiast dostał karę grzywny w wysokości 5 tyś zł., 4 lata zakazu prowadzenia pojazdów oraz grzywnę za niestosowanie się do sygnałów i poleceń dawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego.

Źródło: KWP Radom

Autor: sierż.szt. Tomasz Wnuk/AC

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
szef
szef
7 lata temu

Jak w filmach kryminalnych

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x