Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Żuromin – uciekali przed policją przesiadając się za kierownicą, obydwaj z ponad 3 promilami


autoKierujący toyotą nie zatrzymał się do kontroli, a podczas pościgu zamieniał się miejscami z pasażerem, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek obydwaj kierujący mieli po ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Cała sytuacja miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Patrol ruchu drogowego otrzymał od dyżurnego zgłoszenie, że na terenie gminy Siemiątkowo porusza się pojazd marki Toyota Avensis koloru zielonego, którego kierujący prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Policjanci natychmiast pojechał na teren wskazanej gminy. Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli samochód odpowiadający zgłoszeniu. Podczas próby zatrzymania do kontroli kierujący ominął policjanta i odjechał w przeciwnym kierunku. Policjanci rozpoczęli pościg za toyotą. Podczas pościgu policjanci widzieli jak kierujący samochodem nie zwalniając zamienia się za kierownicą z pasażerem. Podczas dalszego pościgu kierujący toyotą stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uderzając w hydrant wodny, a następnie zatrzymał się w polu. Policjanci pobiegli do pojazdu aby wydobyć mężczyzn z pojazdu i udzielić im pomocy, ci jednak zamknęli się od środka. Policjanci po kilkakrotnym wezwaniu, aby mężczyźni otworzyli drzwi, a po braku reakcji ze strony osób przebywających w pojeździe jeden z policjantów wybił szybę od strony kierowcy. Funkcjonariusze wyciągnęli mężczyzn. Za kierownicą auta siedział 23-latek, mieszkaniec powiatu mławskiego. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W samochodzie przewoził właściciela toyoty 30-letniego żuromianina, który to wcześniej kierował tym pojazdem. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna też ma ponad 3 promile alkoholu.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. 23-latkowi sąd wymierzył karę grzywny w wysokości 10 tyś zł., 6 miesięcy pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz grzywnę za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Starszy z zatrzymanych natomiast dostał karę grzywny w wysokości 5 tyś zł., 4 lata zakazu prowadzenia pojazdów oraz grzywnę za niestosowanie się do sygnałów i poleceń dawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego.

Źródło: KWP Radom

Autor: sierż.szt. Tomasz Wnuk/AC

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
szef

Jak w filmach kryminalnych