Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pietrzak czwarta w sztafecie na mistrzostwach globu


636048212223876415W Bydgoszczy rozegrano mistrzostwa świata juniorów w lekkiej atletyce. Do rywalizacji przystąpiło kilkuset młodych sportowców. Wśród nich była mławianka Olga Pietrzak, trenująca na co dzień pod okiem Waldemara Łaszczycha w klubie Zawkrze.

KSP Mława nabór

Nasza reprezentantka została przewidziana do występu w sztafecie 4×100 metrów. Na występy indywidualne musi jeszcze poczekać – te zarezerwowane były dla Ewy Swobody. Liderka kadry nie zawiodła, zdobywając srebro w biegu na 100 metrów.

Oczywiście Swobody nie zabrakło w sztafetowej ekipie, obok niej partnerkami Pietrzak były  Martyna Kotwiła i Klaudia Adamek. W eliminacjach uzyskały trzeci czas, przegrywając jedynie z Amerykankami i Francuzkami. Przy okazji pobiły paroletni rekord Polski juniorów, uzyskując czas 44.55.

Niestety w finale Polki nie pobiegły już tak szybko. Wynik 44.81 wystarczył do zajęcia czwartego miejsca. Po złoto sięgnęły biegaczki ze Stanów Zjednoczonych (43.69), po srebro Francuzki (44.05)  a po brąz Niemki (44.18).

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz