Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Straż usuwała gniazda groźnych owadów


straż strzegowoW tym tygodniu strażacy aż pięciokrotnie pomagali mieszkańcom powiatu pozbyć się groźnego dla ludzi sąsiedztwa owadów. Najczęstszym intruzem są osy, zakładające gniazda, nie tylko w cichych i spokojnych miejscach jak strychy i poddasza, lecz czasami w dość niecodziennych – jak wędzarnia, kanały wentylacyjne w kominie czy trawnik. Strażacy zbierają owady i wywożą je zwykle do pobliskiego lasu, gdzie wypuszczają na wolność.


– 18 lipca o godzinie 18:20 w Łomi zastęp OSP z Turzy Małej usunął kokon os zagnieżdżonych w przydomowej wędzarni.

19 lipca o godzinie 19:25 zastęp OSP Strzegowo w miejscowości Prusocin usunął gniazdo os umiejscowione w pniu starego drzewa. Owady były duże i wyjątkowo niebezpieczne.strazzz

20 lipca o godzinie 18:00 w miejscowości Grzebsk zastęp OSP Wieczfnia Kościelna neutralizował osy, które gniazdo założyły w trawniku.  Mimo przekopania fragmentu działki całego gniada nie udało się zlokalizować. Strażacy zabezpieczyli jego wylot pianą.

20 lipca o godzinie 18:30 w miejscowości Chmielewo Wielkie straż usuwała osy, które  zadomowiły się w przewodzie kominowym w kanale wentylacyjnym, skąd przedostawały się do wnętrza mieszkania. Owady udało się usunąć używając podnośnika hydraulicznego. W działaniach uczestniczył zastęp JRG Mława i OSP Wieczfnia Kościelna.

20 lipca o godzinie 19:00 zastęp OSP Strzegowo usuwał kokon os ze strychu budynku mieszkalnego w Strzegowie na ulicy Słowackiego.

Prosimy o wzywanie straży pożarnej jedynie do przypadków, kiedy owady rzeczywiście stanowią zagrożenie dla mieszkańców i przechodniów. Zawsze wtedy reagujemy. W sytuacji, kiedy owady nie stwarzają zagrożenia, nie powinniśmy wtedy interweniować – przypomina Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława.

fot. OSP Strzegowo

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x