Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Szczątki ludzkie znalezione w Nosarzewie Polnym


prokuratura (3)W trakcie prac ziemnych na działce jednego z mieszkańców Nosarzewa Polnego znaleziono ludzkie szczątki. Na pytania, w jaki sposób się tam znalazły, z jakiego czasu pochodzą oraz jaka była przyczyna zgonu ma odpowiedzieć śledztwo wszczęte przez mławską prokuraturę. Policja wezwana na miejsce zabezpieczyła szczątki i na polecenie prokuratora rejonowego przekazała je do badania biegłemu z zakresu antropologii.

– Zgłoszenie o znalezieniu szczątków ludzkich przez jednego z mieszkańców Nosarzewa Polnego wpłynęło 18 czerwca br. 23 czerwca 2016 Prokuratura Rejonowa w Mławie wszczęła śledztwo z art. 155 KK (nieumyślne spowodowanie śmierci). Zlecono wykonanie opinii prof. Młodzianowskiemu – biegłemu z zakresu antropologii. Dopiero po uzyskaniu tej opinii będziemy wiedzieli czy znalezione szczątki należą do jednej czy kilku osób. Mamy nadzieję, że uda się określić wiek, płeć, czas oraz przyczynę śmierci. Zlecone zostało też wykonanie badań DNA. Dalsze czynności prokuratury zostaną podjęte po uzyskaniu tej opinii – informuje Krzysztof Molenda zastępca Prokuratora Rejonowego w Mławie.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
...

„Nieumyślne spowodowanie śmierci”?, to może dodać z umyślnym ich ukryciem, bo same pod ziemią się nie znalazły, chyba ze…