Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Szczątki ludzkie znalezione w Nosarzewie Polnym


prokuratura (3)W trakcie prac ziemnych na działce jednego z mieszkańców Nosarzewa Polnego znaleziono ludzkie szczątki. Na pytania, w jaki sposób się tam znalazły, z jakiego czasu pochodzą oraz jaka była przyczyna zgonu ma odpowiedzieć śledztwo wszczęte przez mławską prokuraturę. Policja wezwana na miejsce zabezpieczyła szczątki i na polecenie prokuratora rejonowego przekazała je do badania biegłemu z zakresu antropologii.

– Zgłoszenie o znalezieniu szczątków ludzkich przez jednego z mieszkańców Nosarzewa Polnego wpłynęło 18 czerwca br. 23 czerwca 2016 Prokuratura Rejonowa w Mławie wszczęła śledztwo z art. 155 KK (nieumyślne spowodowanie śmierci). Zlecono wykonanie opinii prof. Młodzianowskiemu – biegłemu z zakresu antropologii. Dopiero po uzyskaniu tej opinii będziemy wiedzieli czy znalezione szczątki należą do jednej czy kilku osób. Mamy nadzieję, że uda się określić wiek, płeć, czas oraz przyczynę śmierci. Zlecone zostało też wykonanie badań DNA. Dalsze czynności prokuratury zostaną podjęte po uzyskaniu tej opinii – informuje Krzysztof Molenda zastępca Prokuratora Rejonowego w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Szczątki ludzkie znalezione w Nosarzewie Polnym"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

„Nieumyślne spowodowanie śmierci”?, to może dodać z umyślnym ich ukryciem, bo same pod ziemią się nie znalazły, chyba ze…

wpDiscuz