Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Łyczek dwa razy obok podium, Szczepański w pierwszej ósemce


sliderPięcioro reprezentantów mławskiego Płetwala wzięło udział w letnich mistrzostwach Polski w pływaniu. Dwoje z nich przebiło się do finałów. Ostatecznie ani Andżelika Łyczek ani  Jakub Szczepański nie zdołali zdobyć miejsc na podium.

KSP Mława nabór

Walcząca w kategorii juniorek  Łyczek walczyła z powodzeniem w swoim koronnym dystansie. Zarówno na 50, jak i 100 metrów przebiła się do finałowych wyścigów. Ostatecznie na krótszym dystansie uplasowała się na czwartej pozycji, na dłuższym na piątej.

Obok niej w Ostrowcu Świętokrzyskim w kategorii juniorów walczyli Bartosz Szczepański i Maja Bużycka. Pierwszy z podopiecznych Michała Chlastosza zakończył zmagania w eliminacjach, natomiast Mai udało się przebić do finałów B. Ostatecznie na 100 metrów stylem grzbietowym zajęła osiemnaste miejsce w kraju, na 100 metrów stylem grzbietowym dziewiętnaste.

Z kolei w Olsztynie trzymaliśmy kciuki za dwójkę zawodników. Annie Powązce nie udało się awansować do ścisłej  batalii, mimo że pobiła rekordy życiowe w każdym swoim starcie.  Natomiast drugi z naszych juniorów młodszych Jakub Szczepański awansował z szóstym czasem do finału A na 50 metrów stylem klasycznym. W decydującym występie popłynął nieznacznie wolniej, ostatecznie zakończył czempionat na ósmym miejscu.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz