Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Łyczek dwa razy obok podium, Szczepański w pierwszej ósemce


sliderPięcioro reprezentantów mławskiego Płetwala wzięło udział w letnich mistrzostwach Polski w pływaniu. Dwoje z nich przebiło się do finałów. Ostatecznie ani Andżelika Łyczek ani  Jakub Szczepański nie zdołali zdobyć miejsc na podium.


Walcząca w kategorii juniorek  Łyczek walczyła z powodzeniem w swoim koronnym dystansie. Zarówno na 50, jak i 100 metrów przebiła się do finałowych wyścigów. Ostatecznie na krótszym dystansie uplasowała się na czwartej pozycji, na dłuższym na piątej.

Obok niej w Ostrowcu Świętokrzyskim w kategorii juniorów walczyli Bartosz Szczepański i Maja Bużycka. Pierwszy z podopiecznych Michała Chlastosza zakończył zmagania w eliminacjach, natomiast Mai udało się przebić do finałów B. Ostatecznie na 100 metrów stylem grzbietowym zajęła osiemnaste miejsce w kraju, na 100 metrów stylem grzbietowym dziewiętnaste.

Z kolei w Olsztynie trzymaliśmy kciuki za dwójkę zawodników. Annie Powązce nie udało się awansować do ścisłej  batalii, mimo że pobiła rekordy życiowe w każdym swoim starcie.  Natomiast drugi z naszych juniorów młodszych Jakub Szczepański awansował z szóstym czasem do finału A na 50 metrów stylem klasycznym. W decydującym występie popłynął nieznacznie wolniej, ostatecznie zakończył czempionat na ósmym miejscu.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x