Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Fedoruk obejmie stery. Jutro pierwszy sparing


KSP Mława nabór

Adam Fedoruk został ponownie szkoleniowcem Mławianki. Swoją pracę rozpocznie dzisiaj, 19 lipca. Pierwszy trening pod jego wodzą odbędzie się w godzinach popołudniowych. Natomiast w środę 20 lipca zespół z Mławy rozegra mecz sparingowy na własnym boisku z Sokołem Ostróda. Początek godz. 18.30

Jako czynny zawodnik, nowy trener mławskiego zespołu osiągnął bardzo dużo. W barwach Legii Warszawa wystąpił w piłkarskiej Lidze Mistrzów, zdobył ponadto dwa tytuły mistrza Polski oraz tyle samo razy triumfował w rozgrywkach Puchar Polski. Ponadto reprezentował barwy takich klubów jak Stal Mielec, Raków Częstochowa i Amica Wronki.

Ważnym momentem w karierze piłkarskiej były występy w reprezentacji Polski. Debiutował w niej w meczu przeciwko Iranowi, w sumie w koszulce z „orzełkiem” zagrał osiemnaście razy. W meczu z Węgrami strzelił nawet gola.

Potem przyszedł czas na pracę trenerską. Fedoruk pracował m.in. w Olimpii Elbląg, Zagłębiu Lubin, Miedzi Legnica, Mławiance Mława (od 5 września 2014 r. do 30 czerwca 2015r. – wygrał rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu okręgowym), a ostatnio w Lechii Gdańsk. W klubie z Trójmiasta odpowiadał za wyniki trzecioligowych rezerw oraz był koordynatorem Akademii Piłkarskiej.

Nowego opiekuna czeka mnóstwo pracy. Kilku zawodników nosi się z zamiarem odejścia. Krzysztof Dąbkowski, Jakub Wróblewski, Konrad Rusiecki, Filip Francuz, Paweł Alancewicz, Karol Podliński, Wiktor Abramczyk szukają lub znaleźli już nowych pracodawców. Z kolei Mariusz Walczak zakończył karierę.

– Mam niewiele czasu na odpowiednie przygotowanie zespołu. Pierwszy mecz rozegramy już w sobotę 6 sierpnia, na własnym boisku zagramy przeciwko Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Pierwszy sparing potraktuję jako przegląd kadr, pokaże mi na których pozycjach potrzebne są wzmocnienia – wyjaśnia nowy szkoleniowiec mławian.

Fedoruk zastąpił zdymisjonowanego w piątek 15 lipca Tomasz Aziewicza. Umowa z Mławianką ma obowiązywać przez okres nie krótszy niż dwa lata.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz