Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Święto Policji w Mławie


policjaMsza św. w parafii Matki Bożej Królowej Polski, uroczysta akademia, awanse, odznaczenia i nagrody – tak mławscy policjanci obchodzili swoje święto.


 Chociaż Święto Policji w naszym kraju obchodzone jest oficjalnie 24 lipca, to policjanci i cywilni pracownicy policji z mławskiej komendy powiatowej już w miniony piątek 15 lipca spotkali się w Mławie z zaproszonymi z tej okazji gośćmi. Wśród nich znaleźli się ksiądz prałat dr Kazimierz Ziółkowski kapelan mławskiej policji, poseł Anna Cicholska,  przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i zaprzyjaźnionych służb.

Uroczystości  rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, którą koncelebrował ksiądz dziekan Kazimierz Ziółkowski. Oprawę muzyczną mszy świętej przygotowała mławska  orkiestra dęta pod batutą aspiranta Mirosława Cieślaka.

Uroczysta akademia odbyła się w auli im. Apoloniusza Strzeleckiego w  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Mławie. Złożone zostały kwiaty pod tablicą pamiątkową  Podczas wystąpienia komendant Powiatowy Policji w Mławie mł. insp. Artur Ryfiński podziękował   staroście mławskiemu, burmistrzowi Mławy i wójtom gmin powiatu mławskiego za pomoc finansową i rzeczową. Dziękował też instytucjom, organizacjom, władzom samorządowym oraz osobom prywatnym za włączanie się w realizację przedsięwzięć profilaktycznych.  Podziękował też staży pożarnej,  zawodowej  i ochotniczej, straży miejskiej i gminnej, straży leśnej oraz pozostałym służbom za codzienną, bardzo dobrą współpracę i wspólne przedsięwzięcia.

 – Dziękuję prokuratorowi rejonowemu i prezesowi Sądu Rejonowego w Mławie za bardzo dobrą współpracę – powiedział. Szczególne podziękowania komendant złożył rodzinom policjantów.

– Największą satysfakcję przynosi dobrze wykonywana praca. Dlatego dzisiaj z okazji naszego święta tego wam i sobie życzę – mówił komendant Artur Ryfiński.

Serdeczne  życzenia policjantom i ich rodzinom złożyła poseł Anna Cicholska. – Panie komendancie, na ręce pana składam wielkie podziękowania dla pana i pana drużyny. Będę starała się wspierać was w waszych zadaniach. W tym momencie deklaruje tę współpracę – mówiła poseł Anna Cicholska.

Historię powstania mławskiej policji przedstawił rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie doc. Leszek Zygner.

Policjantom awanse wręczali komendant KPP Mława mł. insp. Artur Ryfiński oraz poseł Anna Cicholska. Władze samorządowe powiatu, Miasta Mława oraz wójtowie gmin również ufundowali dla wyróżnionych policjantów i pracowników policji nagrody.

Awanse otrzymali:

St. post.

Osiecka Alina

Sierż.

Granoszewska Monika
Wojtczak Jarosław

St. sierż.

Tomkiel Robert
Falkowski Krzysztof
Ruzicki Przemysław
Grędziński Krzysztof
Szramka Damian
Wiśniewski Artur
Borowski Mariusz

Sierż. szt.

Żabczyńska Jolanta
Rudnicki Arkadiusz

Mł. asp.

Nowosielski Tomasz
Nowakowski Wiesław
Wyroda Damian

Asp.

Ruszczyński Piotr
Nowacki Tomasz
Sikora Mariusz

St. asp.

Paprotny Arkadiusz
Skowroński Sławomir
Ślimak Andrzej
Burczyk Marek
Domarecka Jolanta
Staśkiewicz Krzysztof
Bystry Krzysztof
Kaźmierczak Mariusz
Cieślak Mirosław
Nowiński Zbigniew

Asp. szt.

Chmielewski Cezary
Grabowski Zbigniew
Gołębczyk Paweł
Bukowski Jacek
Piwowarski Witold

Brązową odznakę  „ZASŁUŻONY POLICJANT”   otrzymał st. asp. Zbigniew Grabowski

Srebrny  medalem za ”Długoletnią służbę” odznaczony został asp. Mirosław Cieślak

MEDAL ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA przyznano st. asp.  Jackowi Bukowskiemu i asp. Tomaszowi Karpińskiemu.

Nagrody Starosty Mławskiego otrzymali:

Elżbieta Susek
Wioletta Fornalczyk
Justyna Graczyk
Anna Kłosowska – Modrzewska
mł. asp. Dominika Danelczyk

Nagrody Burmistrza Miasta Mława otrzymali:

Patrycja Szczepańska
Urszula Bogusławska
st. asp. Piotr Strągowski
nadkom. Marek Pajewski
asp. Mariusz Kaźmierczak

Nagrody Wójtów:

Wójt gm. Strzegowo nagrodził: mł. asp. Mariusza Bańczyka, mł. asp. Anetę Wółkiewicz
Wójt gm. Radzanów nagrodził: asp. szt. Sławomira Grablewskiego, mł. asp. Dariusza Sarwińskiego
Wójt gm. Lipowiec Kościelny nagrodził : asp. szt. Piotra Biedrzyckiego
Wójt gm. Wieczfnia Kościelna nagrodził: sierż. Artura Wiśniewskiego

« 1 z 3 »

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
The3r
The3r
3 lata temu

O, widzę, że córka sekretarza miasta dostała nagrodę od burmistrza miasta. Układy, układziki…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x