Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Skrzyżowanie z problemem. Czy uda się go rozwiązać?


slupki-sliderO tym, że na skrzyżowaniu ulic Stary Rynek i Narutowicza samochody ciężarowe z przyczepą/naczepą skręcające z ulicy Narutowicza w prawo/w stronę ulicy Padlewskiego, Żwirki/ nie mieszczą się w łuku pomiędzy azylem i często rozjeżdżają barierkę ochronną i znaki ustawione na skrzyżowaniu pisaliśmy niejednokrotnie.

KSP Mława nabór

Ulica Stary Rynek to fragment drogi wojewódzkiej nr 544, organizację ruchu na tej drodze planuje i zatwierdza Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Zapytaliśmy MZDW o sytuację na tym skrzyżowaniu. – W 2015 r. nasze służby 19 razy dokonywały napraw bądź wymiany słupków U-12b, w roku 2016 – 4 razy. W bieżącym roku wykonywane były remonty cząstkowe na powyższym odcinku, które miały na celu zabezpieczenie spękanej nawierzchni wraz z odnową oznakowania poziomego.

Aktualnie Urząd Miasta w Mławie opracowuje projekt zmian w organizacji ruchu w obrębie skrzyżowań ul. Stary Rynek z ul. 18 Stycznia i ul. Narutowicza polegający na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego stosując wjazd od strony ul. 18 stycznia a wyjazd z ul. Narutowicza, ponadto planuje się zastosowanie znaku zakazu B-18 zakazującego wjazd pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 8 t . – informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Skrzyżowanie z problemem. Czy uda się go rozwiązać?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
gosc
Gość

A moze trzeba troche przebudowac chodnik i bedzie dobrze a nie tylko zakazy stawiac zeby nie samochody ciezarowe to w sklepach by nic nie bylo

...
Gość

Nie muszą jeździć ul. Narutowicza to raz, a dwa – jeśli już tamtędy jadą, to mogą równie dobrze skręcać w lewo i objeżdżając ratusz skręcać w Padlewskiego.
Podejrzewam, że nikt z kierowców znających to skrzyżowanie, nie pcha się na nie na siłę, wjeżdżają tam kierowcy nieświadomi utrudnień i to nie ich wina, że się nie wyrabiają.

...
Gość

Powinien być zakaz wjazdu samochodów ciężarowych na ilicę Narutowicza, a przynajmniej zakaz skrętu w prawo, przecież to gołym okiem widać, że tam jest problem i ciągle będą naruszane barierki i znaki, nie potrzeba mędrca szkiełka i oka

wpDiscuz