Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest akt oskarżenia Bartosza N. w sprawie zabójstwa dziennikarza


prokuratura_okregowa_w_plockuProkuratura Okręgowa w Płocku oskarżyła Bartosza N. o zabójstwo dziennikarza, Łukasza Masiaka.


Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku, Iwona Śmigielska-Kowalska, dzisiaj został przesłany do Sądu Okręgowego w Płocku akt oskarżenia przeciwko Bartoszowi N. Zarzut dotyczy nocnego zajścia z  13 na 14 czerwca 2015 roku na terenie kręgielni w Mławie. Według prokuratury Bartosz N. na terenie kręgielni  w Mławie dokonał zabójstwa Łukasza Masiaka zadając mu z wielką siłą cios w postaci kopnięcia w lewa stronę głowy, co spowodowało zgon dziennikarza.

Bartosz N był tylko raz przesłuchiwany, nie odpowiadał na pytania, złożył oświadczenie. Nie przyznał się do winy mówiąc,  że to był nieszczęśliwy wypadek. Nie kwestionował, że tam był. Po weryfikacji prokurator utrzymał kwalifikację prawną, zarzut zabójstwa.

– Dowody zebrane przez prokuratora nie wskazują, że zabójstwo miało związek z pracą dziennikarską Łukasza Masiaka, a raczej na incydent o charakterze towarzyskim – podaje Iwona Śmigielska – Kowalska.

RK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
szef
szef
6 lata temu

Zastanawia mnie jedno o tej sprawie jest cały czas głośno a co ze sprawą księdza ze szrenska władze duchowe uciszyly sprawę

Marta
Marta
6 lata temu

Marko, chyba jaja sobie robisz, Tu nie ma żadnych inwektyw. Co najwyżej kulturalne opinie, że Masiak nie był wyjątkowym dziennikarzem. Poza tym uważam, że proratuszowy portal jakim jest teraz nm, jest dla Codziennika żadną konkurencją.

marko
marko
6 lata temu

Droga Redakcjo! Publikowanie komentarzy krytykujących konkurencyjny portal i jego założyciela, jest niskie i po prostu nie przystoi. „Konkurencyjność” powinna jednak polegać na czymś innym – nie na wypuszczaniu plotek i inwektyw.

...
...
6 lata temu
Reply to  marko

To nie są plotki Panie „marko”, taka jest prawda, konkurencyjny portal nie jest obiektywny i wszędzie można krytykować konkurencyjne portale. Nie rozumiem dlaczego Pan uważa to za niskie. Codziennik zamieszcza po prostu wszystkie komentarze, a nie wybiórczo jak konkurencja, która nie jest dla codziennika konkurencją.

dama
dama
6 lata temu

Wróble ćwierkają,że portal NM jest w rękach pracownika Urzędu Miasta, a niektórzy powiadają, że pracownik UM jest współwłaścicielem.

YY
YY
6 lata temu

Problem polega na tym, że Pan Łukasz Masiak nie był wyjątkowym dziennikarzem także w Mławie, co najwyżej przeciętnym. Szkoda go, był dobrym kolegą. Ale dziennikarzem, co najwyżej przeciętnym – także w Mławie. I naprawdę – te tematy, które on miał na swojej stronie, były też w innych mediach. Jak napisał Jaro, łatwo to sprawdzić – trzeba zajrzeć do archiwów internetowych i gazetowych. Co do portalu naszamlawa obecnie – jest to w tej chwili słaby portal. Mało tematów, tendencyjny, i maksymalnie proburmistrzowski aż wali po oczach.

...
...
6 lata temu
Reply to  YY

Zgadza się, portal naszamlawa jest PROBURMISTRZOWSKI, to się wyraźnie daje odczuć po treści artykułów, oraz po tym właśnie, że bardzo wielu komentarzy się nie zamieszcza, bo są niewygodne dla władz (ratusza). To coś w rodzaju portali Karnowskich…

Jaro
Jaro
6 lata temu

To. o czym pisał Łukasz Masiak nie było niczym wyjątkowym. Takie tematy jak on podejmowali tez inni dziennikarze w Mławie. Naprawdę. Wystarczy prześledzić archiwa internetowe i archiwa lokalnych gazet. Tak po prostu było. Wielka szkoda, że chłopak nie żyje, ale wyjątkowym dziennikarzem to on nie był.

Prawda
Prawda
6 lata temu
Reply to  Jaro

Gdyby był wyjątkowym dziennikarzem nie marnowałby się w Mławie…
Ten portal jest dużo lepszy niż ongiś Nasza Mława, bo teraz to N.M. to już w ogóle bez porównań, portal bardzo stronniczy, niewygodnych dla władz ko0mentarzy w ogóle nie zamieszcza

...
...
6 lata temu

„Z daleka” – nie dramatyzuj.
Owszem usuwa się może ludzi niewygodnych z areny politycznej tego miasta zamykając im buzie, ale nie zlecając morderstwa. Moim zdaniem to grubo przesadziłeś.
Bartosz N. dostanie w zawiasach 2 lata na 3 lata i na tym sprawa się skończy, recydywista dostał 4 i pół roku, a więc nie ma o czym dyskutować.
Jaki Był ŁM też część Mławy dobrze wie, bo widziano go niejednokrotnie to tu, to tam i widziano jak się zachowywał. Dobry mąż i dobry ojciec nie wałęsa się po lokalach nocami.

Kleos
Kleos
6 lata temu
Reply to  ...

Każdy ma prawo o każdej porze dnia i nocy robić co tylko chce. A zabójca powinien dostać dożywocie. Jezeli prokurator generalny obejmie nadzór nad śledztwem to myślę że sprawca zostanie właściwie osadzony.

Prawda
Prawda
6 lata temu
Reply to  Kleos

Każdy kij ma 2 końce

klemens
klemens
6 lata temu
Reply to  Kleos

Każdy ma prawo robić co chce a jak czegoś szuka to zawsze znajdzie. Szukał rozrywki to ją znalazł.

ja
ja
6 lata temu
Reply to  ...

Nie jest możliwe osądzenie z art. 148 kk na karę niższą niż lat 8.

...
...
6 lata temu
Reply to  ja

Skąd pewność, że artykuł czy też paragraf się nie zmieni??
Moim zdaniem, jest bardzo prawdopodobne, że się zmieni.

ja
ja
6 lata temu
Reply to  ...

Logika się kłania : ” Według prokuratury Bartosz N. na terenie kręgielni w Mławie dokonał zabójstwa Łukasza Masiaka zadając mu z wielką siłą cios w postaci kopnięcia w lewa stronę głowy, co spowodowało zgon dziennikarza.”
A więc zarzut z art. 148 pewnie §1 kk (dodam iż zbrodnia ta może wynikać zarówno działania, jak i zaniechania- nie udzielenie pomocy).

...
...
6 lata temu
Reply to  ja

wg prokuratury… – wiadomo (bo na prokuraturę były naciski środowiskowe i zmieniono zarzut ), a według biegłego?? – nie wiadomo, według oskarżonego jest co innego, a według sędziego to jeszcze nic nie wiadomo jaką podejmie decyzję – logika się kłania 🙂

ja
ja
6 lata temu
Reply to  ...

Kierując akt oskarżenia do sądu prokurator był zobowiązany podeprzeć go solidnymi dowodami! W artykule na nm można przeczytać, iż nawet opinie biegłego nie zmieniły kwalifikacji czynu. Tak więc kolejne ogniwo w postaci biegłego obalone ;]. Owszem są jeszcze dowody przeciwne i linia obrony. Ale… nie chce mi się wierzyć, że sąd znajdzie jakieś okoliczności łagodzące, aby karę co najmniej 8 lat więzienia zmniejszyć.
Przypomnę, iż w innej sprawie za usiłowanie zabójstwa ówczesny podejrzany dostał 12 lat bezwzględnego pozbawienia wolności ;]

...
...
6 lata temu
Reply to  ja

W innej sprawie, to nie znaczy, że w podobnej, to raz (bo każda sprawa jest inna). Dużo zależy również od oskarżonego, od jego dotychczasowego zachowania tak w areszcie jak i na sali sądowej.
Dwa: jeżeli ten ktoś, o którym piszesz został skazany, to on już nie jest… podejrzany.
Tutaj jeszcze nic nie wiadomo, możemy sobie gdybać. Wiem natomiast, że bywają przypadki, gdy sąd zmienia artykuł czy tam paragraf, jak kto woli 🙂 , Sąd musi mieć 100% pewności do skazania podejrzanego zgodnie z oskarżeniem prokuratury. Czasami oskarżenie prokuratury jest lakoniczne, nieprecyzyjne, nie poparte mocnymi dowodami

sędzia
sędzia
6 lata temu
Reply to  ja

Skąd wiesz, że będzie ten art.? to może ulec zmianie…

Obserwator
Obserwator
6 lata temu

Moim zdaniem program MK-ULTRA:, miał na celu stworzenie tak zwanych ” Manchurian Candidates”- innymi słowy ludzi zaprogramowanych do wykonywania tajnych zadań, zamachów, zabójstw. Czy w tej sytuacji było podobnie, Możliwe, że tak, bo wiele okoliczności faktów na to wskazuje.

Z daleka
Z daleka
6 lata temu

Pewna grupa osób, wręcz twierdzi, że układy rządzące tym miastem, nie pozwolą sobie na żadnych dysydentów, a tym bardziej osób, które przejawiają talent pisarski i potrafia go wykorzystać w publikacjach, bądź innych artykułach internetowych o charakterze sensacyjnym. Łukasz Masiak, zrozumiał to bardzo dobrze! Zdaniem wielu w Mławie ucisza się osoby „niewygodne” na różne wyrafinowane sposoby, które za każdym razem przybierają coraz to bardziej brutalny charakter

Z daleka
Z daleka
6 lata temu

„Incydent o charakterze towarzyskim”- „Co za bzdury oni starają się wmówić społeczeństwu”- takie słowa dziś usłyszałem od bardzo poważnego człowieka. Wiele osób z Mławy, i nie tylko, twierdzi, że śmierć Masiaka była zlecona przez osoby wysoko postawione i niezwykle wpływowe. Masiak, na krótki czas przed śmiercią doznał „nawrócenia”
Zauważył on, jaki daleko jest posunięte zepsucie moralne i etyczne obecnie rządzącej władzy.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Z daleka

…Nie szlaja…

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x