Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Woda w strzegowskim wodociągu jest już czysta


wodaOkresowe badania wody z wodociągów na terenie gminy Strzegowo prowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Mławie wykryły w wodzie pitnej enterokoki – bakterie mogące wywołać bóle żołądkowe oraz wymioty. Te drobnoustroje znalazły się w próbce wody pobranej z punktu w Urzędzie Gminy Strzegowo. Woda w tym ujęciu pochodzi ze stacji uzdatniania w Unierzyżu.


– Badanie wykonaliśmy 4 lipca. Bakterie zostały wykryte tylko w próbce wody pobranej z urzędu gminy. Natychmiast została wydana decyzja o braku przydatności wody do spożycia w punkcie zlokalizowanym w urzędzie.   Dla całego wodociągu wydaliśmy decyzję o warunkowym dopuszczeniu wody do spożycia. Zakład komunalny obsługujący wodociąg podjął działania wprowadzając do do sieci dawkę chloru. Taki zabieg niszczy te bakterie. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ich tylko w jednym puncie sieci wodociągowej może być przeprowadzony tam niedawno remont instalacji sanitarnej w urzędzie. Powtórne badanie przeprowadzono 8 lipca. Wyniki badań poznaliśmy w poniedziałek 11 lipca. Woda jest już czysta – wyjaśnia Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x