Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powstanie Mławska Rada SeniorówWe wtorek, 5 lipca w ratuszu odbyło się spotkanie środowisk osób starszych zainteresowanych powołaniem w Mławie Rady Seniorów. Nie było to pierwsze spotkanie. Seniorzy spotykali się już kilkukrotnie dyskutując nad zapisami projektu Statutu. Prace dobiegły końca. Wypracowany na spotkaniach projekt statutu trafi na najbliższe posiedzenie Rady Miasta Mława.

Chęć powołania rady to rezultat projektu „Dostępne Miasta – Senior (po)Mocny w partycypacji II, realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności i Społecznej Osób Starszych. W wyniku podpisanego 9 grudnia 2015 r. kontraktu strony – seniorzy i Burmistrz Miasta Mława, zadeklarowali powołanie w Mławie w 2016 roku Rady Seniorów.

Nad zapisami statutu pracowali seniorzy z różnych środowisk – przedstawiciele organizacji kombatanckich, klubów seniora, związku emerytów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz innych stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz osób starszych.

Mławska rada ma liczyć do 15 członków – przedstawicieli osób działających na rzecz osób starszych zgłoszone przez instytucje bądź poprzez poparcie mieszkańców. Nabór nastąpi poprzez ogłoszenie naboru na kandydatów (najprawdopodobniej ww wrześniu) oraz w bezpośrednim, tajnym głosowaniu.

Załączniki

Projekt statutu

Zgłoszenie kandydata do rady seniorów

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x