Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Na razie nikłe zainteresowanie Budżetem Obywatelskim


obywatelski budNa razie zainteresowanie nową edycją Mławskiego Budżeu Obywatelskiego jest nikłe.Tylko dwóch mieszkańców i lokalne media pojawiły się na spotkaniu konsultacyjnym poświęconym – nieco tylko zmodyfikowanym w porównaniu do ubiegłego roku – zasadom tworzenia i składania wniosku., które odbyło się wczoraj (7 lipca) w mławskim ratuszu.

Praktycznie już od 4 lipca mieszkańcy mogą składać swoje propozycje do realizacji w ramach kwoty 300 tys. przeznaczonej na Mławski Budżet Obywatelski. Ostateczny termin składania wniosków upływa 5 września.

Pewną nowością jest dopuszczenie możliwości, aby projekt składali młodzi mieszkańcy (od 16 r.ż) . Pozostałe zasady nie zmieniły się. Jeden mieszkaniec może złożyć tylko jeden projekt. Projekty podlegają weryfikacji i jest czas na ewentualne poprawki. Ostateczna lista projektów będzie zatwierdzona 23 września. Po tym etapie nowym elementem jest publiczna prezentacja wszystkich przyjętych projektów. Ich ocena tak jak poprzednio odbywa się poprzez głosowanie, które rozpocznie się 26 września i potrwa do 7 października.

Do realizacji zostaną wybrane te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania przeznaczonej na budżet obywatelski puli. Zwycięskie projekty poznamy w terminie do 12 października.

Urząd miasta na etapie przygotowywania wniosku zachęca do korzystania z bieżących konsultacji z pracownikami wydziału Organizacyjnego –  Agnieszką Puzio Dębska, pok. 36, tel. 236546433, e-mail: agnieszka.debska@mlawa.pl   i wydziału Inwestycji i Rozwoju – Grażyną Walasek (e-mail: grazyna.walasek@mlawa.pl) i  Dariuszem Nieznański (e-mail: dariusz.nieznanski@mlawa.pl), telefon do wydziału inwestycji 236546442, wew. 502.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

1500
Krzysztof Bruździak

W końcu jest prosta zasada,jeżeli mnie coś nie interesuje to po prostu nie czytam gdyż jest to strata czasu.A co do moich życiowych relacji i osób w tej
samej lub podobnej sytuacji to być może już niedługo się ukażą i być może będą fascynujące a nawet można mieć nadzieję ciekawe bo prosto z życia.
Dziękując za słuszną uwagę i odpowiadając na zapotrzebowanie w wolnej chwili odniosę się do przebiegu spotkania i samej idei Budżetu Obywatelskiego do czego także gorąco zachęcam.Na każdą uwagę i wniosek oczekują w mławskim ratuszu służąc chętnie pomocą w ramach konsultacji.

Krzysztof Bruździak

Rozumiejąc nawał pracy i obowiązków mam prośbę do portalu o chronologiczne umieszczanie postów bu móc na nie ad vocem odpowiedzieć,zwłaszcza do przyjaciół o tak ciekawej ksywie.Wpis dowodzi, że
jednak to kogoś interesuje.Z niecierpliwością oczekuję na napisanie uwag mających coś wspólnego z artykułem o Budżecie Obywatelskim.Chętnie się z
nimi zapoznam i przeczytam.A tak na marginesie to znam kilka osób chętnie
używających tego literackiego przysłowia,z którymi jestem na Ty.Pozdrawiam

...olga

a może wybudujmy w ramach budżetu obywatelskiego swoje wysypisko śmieci i oczyszczalnie ścieków

krak

A propos kurników. Mławscy urzędnicy wydają decyzje pozytywne dla inwestorów z szybkością huraganu. Szkoda, że w innych sprawach zachowują się jak patentowe lenie.

...

Decyzje bardzo łatwo jest wydawać, jeden podpisik i do przodu, a nad złożeniem wniosku o dotacje z funduszy unijnych czy też ochrony środowiska, czy marszałka województwa to trzeba trochę popracować, a potem dopilnować jeszcze realizacji, bo wszystko musi przebiegać zgodnie z planem, no i rozliczyć się z zadania.
Najłatwiej jest tylko podpisywać i przecinać wstęgi. Nasze władze w tym są już specjalistami.

Krzysztof Bruździak

Jednocześnie dla niektórych osób może być zastanawiający fakt,że Pan Dyrektor Janusz Wiśniewski jest jednocześnie jako radny Miasta Mławy Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej oraz członkiem Komisji Budownictwa,Gospodarki Komunalnej ,Rolnictwa i o Ochrony Środowiska Rady Miasta Mława,a więc
osobą,której znane są problemy nurtujące społeczeństwo i występujące konflikty społeczne społeczności lokalnych.Dlatego też myślę,że można będzie uzyskać poparcie radnego J.Wiśniewskiego dla realizacji projektu budowy min. 1 stacji pomiarowej rejestrującej pełen zakres zanieczyszczeń powietrza na terenie miasta z bieżącym odczytem internetowym jej wskazań.

du*py nie urywa

Fascynujące.. Twoje życiowe relacje pod artykułem który ma mało wspólnego z Twoimi przeżyciami są wręcz imponujące. Pytanie tylko kogo to interesuje?

Krzysztof Bruździak

Następnego dnia tj.7 lipca w piątek udałem się do Starostwa Powiatowego w
Mławie by złożyć wniosek o dokonanie stosownych zmian w ewidencji i o uznanie zgodnie za stronę postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę kurników w miejscowości Dąbek. Z zaskoczeniem uzyskałem info,że
się spóźniłem gdyż pozytywna decyzja w tej sprawie została właśnie podpisana przez udającego się na urlop Pana Janusza Wiśniewskiego Dyrektora Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Mławie.

Krzysztof Bruździak

Korzystając z zaproszenia poszedłem chcąc się dowiedzieć więcej o MBO w
Mławie prosto z Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Stowarzyszenia PiB 7-ka
na którym dokonano zmian w składzie zarządu w związku ze złożonymi rezygnacjami dotychczasowych jego członków.Do udziału w spotkaniu byłem niejako zobligowany przez Stowarzyszenie w ramach przygotowań programu
na najbliższy okres,który ma być przyjęty na zwołanym w terminie jednego miesiąca następnym Walnym Zgromadzeniu m.in. w celu dostosowania zasad działania Stowarzyszenia do wymogów ustawy z dn. 25.09.2015r. o zmianie ustawy – Prawo o stowarzyszeniach z dn. 7.04.1989r.

Krzysztof Bruździak

„Nie wiem co robił tam pan Bruździak” to tylko pytanie zadane przez Pana Obywatela zacytowane z postu z dn.0.07. pod artykułem: LG skoncentruje produkcję telewizorów w Mławie czy Kobierzycach? – zajmującym pierwsze miejsce w rubryce Popularne i być może pytanie wyręczające inne osoby w zadaniu tego typu pytania. A do tego wszystkiego tym drugim mieszkańcem okazał się Pan Kamil Przybyszewski Przewodniczący KO Nr.8 z Wólki i wolontariusz Mławskiej Kolei Dojazdowej.Jak to skomentować?Było fajnie. W przeciwieństwie do trochę burzliwego ostatniego zebrania osiedlowego było rzeczowo w miłej atmosferze czego zasługa miłych Pań i Pana Jarosa.