Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Akcja Grupy Zalewski: ludzie bezdomni potrzebują łaźni!


Bez tytułu „GŁOS W IMIENIU LUDZI ULICY”- głos ludzi bezdomnych, gdyż ich głos jest zbyt słaby by mógł być słyszalny. Nie mają dostępu do internetu,mediów,telefonów komórkowych, nie mają czystej kartki papieru żeby cokolwiek napisać i nam przekazać. „Mieszkają” na ulicy często szukając schronienia w tzw. pustostanach. Żeby przetrwać zdani są wielokrotnie na decyzję urzędników. W czerwcu wolontariusze Grupy Zalewski odbyli wiele spotkań i rozmów z mieszkańcami Mławy.

KSP Mława nabór

Z inicjatywy Grupy Zalewski Patrol, €“ pomagającej od 25 lat osobom bezdomnym i mieszkańców Mławy zostało zebranych 490 podpisów pod prośbą do Pana Burmistrza i Radnych Rady Miasta Mława o wsparcie i podjęcie działań mających na celu ponowne uruchomienie łaźni miejskiej dla osób bezdomnych na terenie Mławy. Listy zostały przekazane 4 lipca 2016 r. do Urzędu Miasta Mława.

Łaźnia przez wiele lat mieściła się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie przy ulicy Narutowicza, ale została zlikwidowana, a pomieszczenie po łaźni zaadaptowane na potrzeby urzędu.

W okresie wiosenno-letnim wiele osób bezdomnych opuszcza ośrodki i decyduje się „żyć na ulicy”.

Mława nie jest miastem odosobnionym od innych miast w Polsce i również na jej terenie przebywają osoby bezdomne, które na czas obecny odmawiają wyjazdów do ośrodków dla osób bezdomnych. Brak łaźni miejskiej jest zagrożeniem dla zdrowia samych osób bezdomnych, które jeszcze bardziej narażone są na choroby powodowane brakiem dostępu do wody w celu zachowania higieny osobistej- wszawicy, grzybicy, świerzbu. Obecnie osoby bezdomne przebywające na terenie Mławy zmuszone są korzystać z sanitariatów dostępnych w sklepach-większych marketach (z których często są wyrzucane), czy też używać ujęć wody ogólnie dostępnej tj, fontanna w Parku Miejskim, co w oczywisty sposób zwiększa zagrożenie zdrowotne dla każdego mieszkańca w Mławie.

Grupa Zalewski Patrol i mieszkańcy Mławy wyrażają nadzieję, że w ramach akcji „GŁOS W IMIENIU LUDZI ULICY” i dzięki zebranym podpisom ponownie zostanie uruchomienia łaźnia z prawem dostępu do urządzeń sanitarnych dla osób doświadczających bezdomności.

źródło: Mariusz Zalewski naczelnik Grupy Zalewski

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Akcja Grupy Zalewski: ludzie bezdomni potrzebują łaźni!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
XY
Gość

Popieram, bardzo potrzebna akcja

wpDiscuz