Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

100 % maturzystów w ACK i KLO zdało egzamin maturalny


klo sidZnane są już wstępne wyniki egzaminów maturalnych, do których uczniowie liceów i techników przystąpili w maju tego roku. W powiecie mławskim najwyższą zdawalność uzyskały szkoły niepubliczne – Akademickie Centrum Kształcenia oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W pierwszej placówce – 28 abiturientów zadeklarowało udział w egzaminie, 28 do egzaminu przystąpiło i wszyscy ten egzamin zdali. W KLO 8 uczniów deklarowało wolę zdawania egzaminu, 8 przystąpiło i 8 zdało.

97,5% w I Liceum Ogólnokształcącym. 162 licealistów zadeklarowało, 162 przystąpiło do egzaminu, 158 zdało. Czterech maturzystów wynik egzaminu będzie poprawiać.

 68% w Zespole Szkół nr 1.  Spośród 81 absolwentów techników, którzy zadeklarowali i przystąpili do matury egzamin zdało  55. Spośród pięciu kierunków technicznych w tej szkole najlepiej wypadli absolwenci technikum informatycznego, gdzie na 22 zdało 21.

90% w Zespole Szkół nr 2.  Deklarujących udział w egzaminie maturalnym było 44 uczniów techników. Ostatecznie do egzaminu przystąpiło 42, zdało 38.

28% i 59% w Zespole Szkół nr 3. Spośród 44 licealistów do egzaminu przystąpiło 43, zdało 12 – co stanowi 28 %. Spośród 30 absolwentów technikum 29 do matury przystąpiło, 17 zdało – co stanowi 59 %.

82% i 86% w Zespole Szkół nr 4. Spośród 101 licealistów w tej szkole wszyscy do egzaminu przystąpili, zdało 83 osoby, co stanowi 82% zdających. Na 37 uczniów technikum przystąpiło 37, a zdało 32 – co stanowi 86%.

71% w Zespole Szkół w Radzanowie. Na 16 licealistów 14 przystąpiło do egzaminu, zdało 10, co stanowi 71% zdających.

W skali kraju ze wstępnych informacji umieszczonych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że średnia zdawalność pośród absolwentów liceów ogólnokształcących ukształtowała się na poziomie 85,2% a wśród absolwentów technikum 68,4 %.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500