Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

100 % maturzystów w ACK i KLO zdało egzamin maturalny


klo sidZnane są już wstępne wyniki egzaminów maturalnych, do których uczniowie liceów i techników przystąpili w maju tego roku. W powiecie mławskim najwyższą zdawalność uzyskały szkoły niepubliczne – Akademickie Centrum Kształcenia oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące.


W pierwszej placówce – 28 abiturientów zadeklarowało udział w egzaminie, 28 do egzaminu przystąpiło i wszyscy ten egzamin zdali. W KLO 8 uczniów deklarowało wolę zdawania egzaminu, 8 przystąpiło i 8 zdało.

97,5% w I Liceum Ogólnokształcącym. 162 licealistów zadeklarowało, 162 przystąpiło do egzaminu, 158 zdało. Czterech maturzystów wynik egzaminu będzie poprawiać.

 68% w Zespole Szkół nr 1.  Spośród 81 absolwentów techników, którzy zadeklarowali i przystąpili do matury egzamin zdało  55. Spośród pięciu kierunków technicznych w tej szkole najlepiej wypadli absolwenci technikum informatycznego, gdzie na 22 zdało 21.

90% w Zespole Szkół nr 2.  Deklarujących udział w egzaminie maturalnym było 44 uczniów techników. Ostatecznie do egzaminu przystąpiło 42, zdało 38.

28% i 59% w Zespole Szkół nr 3. Spośród 44 licealistów do egzaminu przystąpiło 43, zdało 12 – co stanowi 28 %. Spośród 30 absolwentów technikum 29 do matury przystąpiło, 17 zdało – co stanowi 59 %.

82% i 86% w Zespole Szkół nr 4. Spośród 101 licealistów w tej szkole wszyscy do egzaminu przystąpili, zdało 83 osoby, co stanowi 82% zdających. Na 37 uczniów technikum przystąpiło 37, a zdało 32 – co stanowi 86%.

71% w Zespole Szkół w Radzanowie. Na 16 licealistów 14 przystąpiło do egzaminu, zdało 10, co stanowi 71% zdających.

W skali kraju ze wstępnych informacji umieszczonych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że średnia zdawalność pośród absolwentów liceów ogólnokształcących ukształtowała się na poziomie 85,2% a wśród absolwentów technikum 68,4 %.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x