Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Pietrzak wystąpi na mistrzostwach Świata. Podwójne złoto w Suwałkach


Bez tytułuWystęp na mistrzostwach Polski juniorów okazał się wyjątkowo udany dla mławianki Olgi Pietrzak. Zarówno w biegu na 100, jak i 200 metrów okazała się najlepsza. Złote medale okrasiła rekordami życiowymi.

KSP Mława nabór

 Pod nieobecność swojej głównej konkurentki Ewy Swobody, podopieczna Waldemara Łaszczycha nie dała żadnych szans rywalkom. Zmagania w Suwałkach zaczęła od występu na 100 metrów. Już w eliminacjach pobiegła najszybciej z całej stawki (12.01), ale dopiero w finale pokazała pełnię swoich możliwości. Sięgnęła po złoty medal, przy okazji ustanawiając nową „życiówkę” (11.78). Druga na mecie Marcelina Winkowska z Puszczykowa straciła do reprezentantki Zawkrza dwadzieścia siedem setnych sekundy.

W niedzielę 3 lipca Olga miał kolejny powód do zadowolenia. Na 200 metrów sięgnęła po drugi złoty krążek, okraszony nowym rekordem. Na mecie zmierzono naszej biegaczce czas 24.21 (nowy rekord) – druga na mecie Natalia Kaczmarek z Gorzowa Wielkopolskiego pokonała dystans w 24.53s.

Zmagania w Suwałkach przyniosły mławiance nie tylko złote medale. Przede wszystkim wywalczyła awans na mistrzostwa Świata juniorów, które odbędą się w dniach 19-24 lipca w Bydgoszczy. Przygotowania do imprezy ruszyły pełną parą. Już od poniedziałku 4 lipca Olga przebywa w Spale na zgrupowani kadry Polski.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz