Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Agnieszka Ewa Rychcik-Nowakowska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Pietrzak wystąpi na mistrzostwach Świata. Podwójne złoto w Suwałkach


Bez tytułuWystęp na mistrzostwach Polski juniorów okazał się wyjątkowo udany dla mławianki Olgi Pietrzak. Zarówno w biegu na 100, jak i 200 metrów okazała się najlepsza. Złote medale okrasiła rekordami życiowymi.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

 Pod nieobecność swojej głównej konkurentki Ewy Swobody, podopieczna Waldemara Łaszczycha nie dała żadnych szans rywalkom. Zmagania w Suwałkach zaczęła od występu na 100 metrów. Już w eliminacjach pobiegła najszybciej z całej stawki (12.01), ale dopiero w finale pokazała pełnię swoich możliwości. Sięgnęła po złoty medal, przy okazji ustanawiając nową „życiówkę” (11.78). Druga na mecie Marcelina Winkowska z Puszczykowa straciła do reprezentantki Zawkrza dwadzieścia siedem setnych sekundy.

W niedzielę 3 lipca Olga miał kolejny powód do zadowolenia. Na 200 metrów sięgnęła po drugi złoty krążek, okraszony nowym rekordem. Na mecie zmierzono naszej biegaczce czas 24.21 (nowy rekord) – druga na mecie Natalia Kaczmarek z Gorzowa Wielkopolskiego pokonała dystans w 24.53s.

Zmagania w Suwałkach przyniosły mławiance nie tylko złote medale. Przede wszystkim wywalczyła awans na mistrzostwa Świata juniorów, które odbędą się w dniach 19-24 lipca w Bydgoszczy. Przygotowania do imprezy ruszyły pełną parą. Już od poniedziałku 4 lipca Olga przebywa w Spale na zgrupowani kadry Polski.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500